Serie A: Roma bolja od Udinesea, gol Perice

Nogomet 17. svi 201522:54 > 22:56
Getty Images, Paolo Bruno

U posljednjem dvoboju nedjeljnog programa talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na svom terenu svladala Udinese sa 2-1 (1-1) i vratila se na drugo mjesto ljestvice, a strijelac za goste bio je 19-godišnji hrvatski napadač Stipe Perica.

Perica je doveo Udinese u vodstvo u 19. minuti kada je odlično reagirao na odbijenu lotu nakon što je vratar Rome De Sanctis obranio udarac Thereaua. To je Perici prvi pogodak u Serie A, a igrao je do 66. minute. Ipak, Roma je u posljednjoj minuti prvog poluvremena uspjela izjednačiti golom Nainggolana, da bi pobjedu rimskom sastavu osigurao Torosidis u 65. minuti.

Druga Roma sada ima 67 bodova, jedan više od gradskog suparnika Lazija na trećem mjestu, te će njihov međusobni dvoboj sljedeće nedjelje odlučivati o tome koji će sastav izravno u natjecanje po skupinama Lige prvaka, a koji će u kvalifikacije.

Juventus je još ranije osigurao četvrti uzastopni naslov prvaka sa 83 boda.

Udinese je 15. sa 41 bodom.

Cagliari je raniej u nedjelju izgubio na svom terenu od Palerma sa 0-1 (0-1) i tako izgubio i teoretske izglede za ostanak dva kola prije kraja sezone. Jedini gol na utakmici postigao je Franco Vazquez već u 9. minuti. Cagliari je tako ostao 18. sa 28 bodova, te mu je 17. Atalanta, koja ima 36 bodova, postala nedostižna. Još ranije prvoligaški status izgubile su posljednja Parma i pretposljednja Cesena.

Hrvatski napadač Duje Čop odigrao je svih 90 minuta za Cagliari, dok je Mato Jajalo igrao za Palermo do 88. minute.

Cagliariju je na ruku išao rezultat iz Bergama gdje je Atalanta izgubila od Genoe sa 1-4, ali oni nisu znali obaviti svoj dio posla.

REZULTATI 36. KOLA:

Sassuolo – Milan 3-2 (Berardi 13, 31, 78 / Bonaventura 33, Alex 51)

Torino – Chievo 2-0 (Maxi Lopez 51, 69)

Verona – Empoli 2-1 (Moras 24, Sala 67 / Saponara 6)

Atalanta – Genoa 1-4 (Pinilla 18-11m / Pavoletti 30, Bertolacci 57, Iago Falque 61, 73)

Cagliari – Palermo 0-1 (Vazquez 9)

Roma – Udinese 2-1 (Nainggolan 45, Torosidis 65 / PERICA 19)