Prva HNL: Rijeka uvjerljiva, Hajduk osigurao Europu

Nogomet 23. svi 201521:03 > 21:06
Tea Cimas / CROPIX

U subotnjim utakmicama 35. kola Prve hrvatske nogometne lige Hajduk je na Poljudu pobijedio Zagreb 1-0 (1-0), a Rijeka je na Kantridi s uvjerljivih 3-0 (2-0) nadigrala Osijek.

Riječane je prema 22. pobjedi ove sezone u Prvoj HNL usmjerio Bekim Balaj, koji je u 18. minuti nakon nekoliko odbijanja prihvatio loptu na desetak metara od vrata Osijeka i mirno ju poslao u mrežu pokraj nemoćnog Mikulića. Anas Sharbini je dobrim dijelom zaslužan za prvi pogodak Rijeke, a u 34. minuti se i sam upisao među strijelce, pogotkom iz kaznenog udarca, što ga je skrivio Bralić rušenjem Tomečaka.
Igrač Osijeka je pritom je zaradio žuti karton, a u 60. minuti mu je sudac Marin Vidulin pokazao i drugu javnu opomenu zbog oštrog starta te ga poslao u svlačionicu. Brojčanu nadmoć domaći su nogometaši iskoristili povećanjem prednosti u 66. minuti, a strijelac za 3-0 bio je Marin Tomasov. Riječani su do kraja utakmice još nekoliko puta opasno zaprijetili osječkim vratima, Balaj je pogodio i gredu, ali rezultat je ostao nepromijenjen.
U Splitu je pogodak vrijedan tri boda i izlaska na europsku scenu postigao mladi Nikola Vlašić u 20. minuti, kad je neobranjivim volejem poslao loptu pod gredu pokraj nemoćnog Zagrebova vratara Livakovića te tako razveselio 4680 gledatelja na Poljudu.
U većem dijelu utakmice nogometaši Zagreba bili su velika prijetnja Hajduku, ali je vratar Lovre Kalinić pravovremenim intervencijama sačuvao svoju mrežu te je uz strijelca Vlašića bio najzaslužniji za prvu ovosezonsku pobjedu Hajduka nad “pjesnicima”.
U nedjelju su na rasporedu preostale dvije utakmice pretposljednjeg, 35. prvoligaškog kola u kojima se sastaju Istra 1961 i Dinamo te Lokomotiva i Split.