Barceloni 27. Kup kralja

Nogomet 30. svi 201523:25 > 23:32
EPA

Pobjedom nad Athletic Bilbaom u finalu, nogometaši Barcelone osvojili su španjolski Kup kralja 27. put u svojoj povijesti.

Nogometaši Barcelone pobijedili su u subotu na svom Camp Nou Athletic Bilbao s 3-1 u finalu španjolskog Kupa kralja, te po 27. put u povijesti osvojili ovaj trofej.

Katalonci su do vodstva stigli u 20. minuti kad je Leo Messi u slalomu po desnoj strani nanizao četvoricu igrača Athletica, koji su ga pokušali zaustaviti, a potom prizemnim udarcem s desetak metara svladao nemoćnog vratara Herrerina.

U 36. minuti hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić sjajno je uposlio Luisa Suareza u gostujućem kaznenom prostoru. Urugvajac je samo proslijedio loptu do usamljenog Neymara na suprtnoj strani pa Brazilcu nije bilo teško samo postaviti nogu i poslati loptu u mrežu za 2-0 Barcelone.

Na treći pogodak čekali smo do 74. minute, kad je obrana Athletica loše reagirala na prizemni ubačaj Danija Alvesa. Trojica igrača su gledala loptu i Lea Messija kako ulazi između njih te postiže svoj 58. pogodak u ovoj sezoni. U 80. minuti Inaki Williams je postigao pogodak za momčad iz Bilbaa, nakon kojeg je Athletic ambicioznije krenuo napadati vrata Barcelone, no do promjene rezultata više nije došlo.

Barcelona je pobjedom 3-1 stigla do 27. trijumfa u španjolskom kupu te potvrdila status najuspješnijeg kluba u ovom natjecanju. Athletic je na toj ljestvici ostao drugi s 23 trofeja, ali posljednji su osvojili još daleke 1984. godine.

Za tjedan dana, u subotu 6. lipnja, momčad pod vodstvom Luisa Enriquea će na Olimpijskom stadionu u Berlinu, u finalu Lige prvaka protiv Juventusa, pokušati doći do trostruke krune, nakon što su odnijeli oba domaća trofeja.