Real prvak Španjolske, Modrić asistent

Nogomet 17. srp 202007:35 > 07:37
Ilustracija

Nogometaši Real Madrida osvojili su naslov prvaka Španjolske nakon što su u predzadnjem kolu Primere pobijedili u Madridu Villareal s 2-1, uz asistenciju za prvi gol Reala Luke Modrića.

Kolo prije kraja “Kraljevski klub” ima nedostižna sedam bodova prednosti u odnosu na Barcelonu, koja je izgubila kod kuće od Osasune (1-2). Realu je to 34. naslov prvaka i prvi nakon 2017. godine.

Realu je protiv Villareala bila potrebna pobjeda za naslov, a u 28. minuti Modrić je proigrao Benzemu koji ne griješi za vodstvo. Francuz je iz penala u 77. minuti povećao na 2-0, a prije toga je penal izveo Sergio Ramos i dodao Benzemi, ali je sudac poništio gol zbog utrčavanja igrača gostiju. Ibora (83) je postavio konačan rezultat. Modrić je odigrao cijeli susret za Real.

Barcelona je razočarala porazom kod kuće od Osasune (1-2). Hrabri gosti su poveli preko Arnaiza (15), Messi je izjednačio u 62. minuti, a Osasuna i s igračem manje pogotkom Tporesa (90+4) dolazi do velike pobjede. Ivan Rakitić je igrao do 67. minute.

Mallorca je domaćim porazom od Granade (1-3) ispala iz lige i pridružila se Espanyolu, a Ante Budimir je odigrao cijelu utakmicu za otočku momčad. U opasnosti je i Celta, koja je u Vigu poražena od Levantea (2-3), pa im se na bod približio Leganes, koji je slavio kod Athletica u Bilbaou (2-0). Filip Bradarić je ušao u igru za Celtu u 48. minuti.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.