Istra 1961 ostaje prvoligaš

Nogomet 05. kol 202022:18 > 22:20
Srecko Niketic/PIXSELL

Nogometaši Istre 1961 treću su godinu zaredom uspjeli zadržati prvoligaški status kroz dodatne kvalifikacije, oni će i sljedeće sezone igrati u društvu najboljih iako su na svom terenu izgubili uzvratni dvoboj kvalifikacija od Orijenta sa 0-1 (0-0), no kako su prije tri dana u Rijeci slavili sa 3-0 ovaj poraz ostao je bez posljedica.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Iličić (49).

Kako je Istra 1961 uvjerljivo dobila prvi dvoboj izgledalo je kako će uzvrat biti tek formalnost. No, Orijent je u Puli odigrao odličnu utakmicu i za veliki preokret nedostajala im je samo bolja realizacija. Već u prvih 15-ak minuta gosti su stvorili dvije odlične prilike, no nepreciznost i vratar domaćih Čondrić zadržali su rezultat na 0-0.

Početkom nastavka Orijent je ipak poveo, u 49. minuti stoper Mulac poslao je dijagonalu u kazneni prostor domaćih gdje je sjajno reagirao Iličić i udarcem iz prvog dodira svladati Čondrića.

Do kraja dvoboja Orijent je imao inicijativu i nekoliko izglednih prilika od kojih se ističu ona Maružina u 85. minuti kada je Čondrić krajnjim naporom spasio svoju mrežu te pokušaj Fumića iz druge minute sudačke nadoknade koji je zaustavila vratnica.

Prije dvije godine Istra 1961 je u dodatnim kvalifikacijama nadigrala Varaždin, a prošle godine je bila bolja od Šibenika. Orijentu ostaje nada kako će nastaviti putem Varaždina i Šibenika, koji su godinu nakon poraza u dodatnim kvalifikacijama ipak ušli u Prvu HNL osvajanjem prvog mjesta u Drugoj ligi.

Istra 1961 će tako za 10 dana u 1. kolu nove sezone gostovati kod Hajduka, dok će Orijent pak u 1. kolu Druge HNL u goste Osijeku II.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.