"Trica" Real Sociedada uoči gostovanja na Rujevici

Nogomet 19. lis 202007:31 > 07:32
GABRIEL BOUYS / AFP

U posljednjoj utakmici 6. kola španjolskog prvenstva Real Sociedad je kao gost svladao Betis sa 3-0 (1-0) i zasjeo na vrh ljestvice.

Momčad iz San Sebastiana povela je u 43. minuti pogotkom Portua. Na 2-0 je povisio Oyarzabal iz kaznenog udarca u 74. minuti, a konačnih 3-0 postavio je Januzaj u 89. minuti.

Baskijci su vrlo dobro započeli sezonu u domaćem prvenstvu, a u četvrtak Real Sociedad dolazi na Rujevicu, gdje će ih Rijeka ugostiti u prvom kolu skupine F Europske lige.

Real Sociedad je u šest utakmica u Primeri sakupio 11 bodova, kao i Villarreal, ali baskijska momčad ima bolju gol-razliku. Iza vodećeg dvojca su Real Madrid, Getafe, Cadiz i Granada sa po 10 bodova, a Betis je sedmi s devet.

Villarreal je kao domaćin u nedjelju pobijedio Valenciju sa 2-1 (1-1). Pobjedu “žutoj podmornici” donijeli su Paco Alcacer pogotkom s bijele točke u 6. minuti i Dani Parejo golom u 69. minuti. Valencia je izjednačila u 37. minuti preko Guedesa.

Huesca je na svom terenu preokretom od 0-2 do 2-2 protiv Valladolida po peti put u šest nastupa osvojila bod, a još čeka na prvu pobjedu u novoj prvoligaškoj sezoni. Gosti su do prednosti od dva pogotka stigli golovima Gonzaleza (35) i Rubija (51-11m), a ekspresni povratak u utakmicu Huesci su donijeli Mir (52) i Ramirez (56).

Elche je slavio sa 2-0 na gostovanju kod Alavesa golovima Mille (39) i Tetea Morentea (86). Athletic je u Bilbau svladao sa 2-0 Levante, a strijelci su bili Berenguer (68) i Inaki Williams (79).

Jedinu utakmicu bez pogodaka odigrali su Eibar i Osasuna.