EL – Benfica – Rangers 3-3, pobjede Rome i Bayera

Nogomet 05. stu 202021:28 > 21:29
GABRIEL BOUYS / AFP

U jedom od najzanimljivijih susreta večeri Benfica i Rangers su u susretu 3. kola D skupine Europske lige odigrali 3-3, Roma je u susretu iz A skupine porazila Cluj sa 5-0, dok je Bayer Leverkusen u skupini C u Izraelu porazio Hapoel sa 4-2.

U derbiju skupina D Benfica i Rangers su odigrali 3-3, nakon što je Rangers vodio 3-1 i imao igrača više.

Portugalski velikan je poveo već u drugoj minuti golom Goldsona, no sve se okrenulo kada je Otamendi u 19. minuti ‘pocrvenio’. Rangers je s igračem više vrlo brzo okrenuo rezultat golovima Goncalvesa (24-ag) i Kamare (25). Korak bliže pobjedi Škoti su stigli u 51. minuti kada je Morelos zabio za 3-1. Međutim, Benfica se nije predavala. Rafa Silva je u 77. minuti smanjio na 3-2, da bi Nunez u sudačkoj nadoknadi donio bod domaćinu.

Borna Barišić je odigrao cijeli susret za Rangers, dok je Nikola Katić i dalje izvan stroja zbog ozljede.

U drugom susretu Lech je sa 3-1 pobijedio Standard nanijevši Belgijancima i treći poraz u skupini. Golove za poljski sastav zabili su Skoraš (14) i Ishak (22, 48), a za goste Lestienne (29).

Karlo Muhar je za Lech odigrao posljednjih 10 minuta, dok Marko Malenica nije ulazio u igru, baš kao niti Duje Čop za goste.

Benfica i Rangers imaju po sedam bodova, Lech ima tri boda, Standard je na začelju bez bodova.

Roma je u susretu A skupine deklasirala Cluj sa 5-0, Golove za rimski sastav zabili su Mihtarijan (2), Ibanez (24), Mayoral (34, 84) i Rodriguez (89).

Damjan Đoković je igrao cijeli susret za goste, dok je Gabriel Debeljuh igrao do 67. minute.

U drugom susretu večeras se sastaju Young Boysi i sofijski CSKA

Na ljestvici vodi Roma sa sedam bodova, Cluj ima četiri, a Young Boysi i CSKA po jedan.

U skupina B Rapid i Dundalk su odigrali sjajnu utakmicu, koja je na koncu završila sa 4-3.

Za Rapid su zabili Ljubičić (22), Arase (79), Hofmann (87) i Demir (90), a za goste Hoban (7), McMillan (81-11m) i D. McMillan (90+6-11m).

Mateo Barać je igrao za Rapid do 54. minute. Večeras se sastaju Arsenal i Molde

Arsenal i Molde vode na ljestvici sa po šest bodova, Rapid ima tri boda, a Dundalk je na “nuli”.

Golijadu smo vidjeli i u skupini C. Bayer Leverkusen je na gostovanju u Petah Tikvi porazio Hapoel Be’er Sheva sa 4-2.

Bailey (5, 75), Dadya (38-ag) i Wirtz (88) zabili su za “aportekare”, a oba gola za Hapoel postigao je Acolatse (11, 25).

Tin Jedvaj je za Bayer igrao do 62. minute.

U drugom susretu Slavija je u Pragu pobijedila Nicu sa 3-2. Kuchta (16, 71) i Sima (43) su zabili za češki sastav, a Gouiri (33) i Ndoye (90+2) za goste.

Petar Musa nije igrao za Slaviju.

Na ljestvici vode Bayer i Slavija sa po šest bodova, dok Nica i Hapoel imaju po tri boda.

U skupini E PAOK je uvjerljivo sa 4-1 pobijedio PSV Eindhoven.

Nizozemci su poveli u 21. minuti golom Zahavija, no Grci su u nastavku okrenuli rezultat golovima Schwaba (47), Živkovića (55, 66) i Tzolisa (58).

Antonio Čolak je za PAOK igrao prvo poluvrijeme.

U drugom susretu Granada je na gostovanju pobijediloa Omoniju sa 2-0.

Granada ima sedam, PAOK pet, PSV 3, a Omonia bod.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter | Facebook | Instagram.