Prva HNL: Split – Zagreb 3-0

Nogomet 07. kol 201521:49 > 21:52
Tom Dubravec / CROPIX

Nogometaši Splita pobijedili su Zagreb s 3-0 (2-0) u prvoj utakmici 5. kola Prve HNL, odigranoj u petak pred oko 500 gledatelja u Parku mladeži.

Split je na taj način, barem na jedan dan, preuzeo vrh prvoligaške ljestvice od zagrebačkog Dinama koji će u subotu (21 sati) u derbiju kola na Maksimiru ugostiti Rijeku.

Splićani su do vodstva stigli već u 7. minuti pogotkom Antonija Mršića iz kaznenog udarca, kojeg je riječki sudac Domagoj Vučkov dosudio nakon što je Bagarića na desnoj strani kaznenog prostora srušio Kovačić.
U 18. minuti već je bilo 2-0. Mršić je iz slobodnog udarca ubacio loptu u peterac, gdje je intervenirao gostujući vratar Livaković te kratko odbio loptu na koju je naletio njegov suigrač Musa i ugurao je vlastitu mrežu.
Split je potom bez ikakvih poteškoća čuvao prednost protiv potpuno neambiciozne gostujuće momčadi. Na treći pogodak čekali smo do 71. minute, kad je nakon ubacivanja iz kuta s lijeve strane Bagarić neometan skočio na prvoj kod prve stative i preciznim udarcem glavom svladao nemoćnog Livakovića.
Bio je to i konačan rezultat utakmice nakon koje je Split s 11 bodova izbio na vrh prvoligaške ljestvice, a Zagreb ostao prikovan za dno bez ijedne pobjede i sa samo dva osvojena boda iz pet nastupa.