Pobjeda Šahtara, Srna 'pocrvenio', Dudu startao

Nogomet 28. kol 201521:11 > 21:14
REUTERS/Denis Balibouse/Files

U susretu šestog kola ukrajinskog nogometnog prvenstva Šahtar je pobijedio Metalurg Zaporožje 2-0, a kapetan Šahtara i hrvatske vrste Darijo Srna dobio je crveni karton u 86. minuti.

Srna je pritom skrivio kazneni udarac, no Vitalij Lisicki je propustio izjednačiti rezultat na 1-1, nakon što je Šahtar došao u vodstvo u 64. minuti golom Alexa Teixeire iz jedanaesterca. U sudačkoj nadoknadi Teixeira je potvrdio pobjedu momčadi iz Donjecka koja svoje ligaške utakmice igra u Lavovu. Eduardo da Silva je za Šahtar igrao do 57. minute kada je zamijenjen.

Šahtar se ovom pobjedom probio na drugo mjesto sa 13 bodova, dva boda manje od vodećeg Dynama iz Kijeva koji ima i utakmicu manje. Na trećem mjestu je Zarja sa 10 bodova.