Primera: Villarreal bolji od Espanyola

Nogomet 29. kol 201510:16 > 10:18
REUTERS Susana Vera

U prvom dvoboju 2. kola Primere Villarreal je pobijedio Espanyol 3-1 nakon što su gosti vodili do 67. minute.

Espanyol je poveo već u petoj minuti golom Felipea Caiceda i do 67. minute je držao prednost. Tada je Roberto Soldado izjednačio, a u posljednje tri minute Cedric Bakambu (87,90) je u potpunosti preokrenuo rezultat i donio ‘Žutoj podmornici’ prvu pobjedu sezone.

Villarreal sada vodi na ljestvici sa četiri boda, ispred pet klubova sa po tri boda (Barcelona, Atletico Madrid, Celta, Eibar, Espanyol).

Novi poraz Marseillea

U susretu četvrtog kola francuskog nogometnog prvenstva Marseille je izgubio na gostovanju kod Guingampa 0-2 upisavši već treći poraz ove sezone.

Golove za prvu pobjedu Guingampa zabili su Sloan Privat (72) i Nicolas Benezet (89). Domaćin je i ranije mogao do vodstva, no u trećoj minuti je kazneni udarac promašio Privat.

Na vrhu ljestvice vodi PSG s devet bodova, a zatim slijede Bastia, Angers i Nantes sa po sedam bodova. Marseille je na 13. mjestu s tri boda, koliko ima i Guingamp stepenicu niže.

Wolfsburg deklasirao Schalke

U prvom susretu trećeg kola njemačkog nogometnog prvenstva Wolfsburg je deklasirao Schalke 3-0 i to bez ponajboljih igrača Kevina de Bruynea i našeg Ivana Perišića koji napuštaju klub.

Strijelci za njemačkog doprvaka bili su Bas Dost (17), Ricardo Rodriguez (59-11m) i Timm Klose (61).

Prema pisanju talijanskih medija Wolfsburg i Inter su napokon dogovorili sve detalje Perišićeva transfera na San Siro i samo se čeka službena potvrda. Wolfsburg napušta i De Bruyne koji seli u redove Manchester Cityja.

Večerašnjom pobjedom Wolfsburg je preuzeo vodstvo na ljestvici Bundeslige sa sedam bodova, a po šest bodova imaju Borussia Dortmund, Bayern Munchen i Bayer Leverkusen. Schalke je ostao na četiri boda.