Ukrajina: Eduardo strijelac u pobjedi Šahtara

Nogomet 19. ruj 201518:20 > 18:22
youtube/screenshot

Bivši napadač hrvatske nogometne reprezentacije Eduardo Alves da Silva bio je strijelac prvog gola za Šahtar iz Donecka koji je u 8. kolu ukrajinskog prvenstva kao domaćin u Kijevu svladao Stal iz Dniprodžeržinska sa 2-0 (2-0).

Eduarda je u 10. minuti na putu prema vratima pogodila lopta nakon udarca Freda i prevarila gostujućeg vratara, a Eduardo je sudjelovao i u akciji za drugi pogodak kojega je u samoj završnici prvoga dijela postigao Teixeira.

Eduardo je odigrao svih 90 minuta za Šahtar, baš kao i kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna, koji je uposlio Freda u akciji kod prvog gola.
Šahtar sada na vrhu ljestvice ima 19 bodova, kao i Dinamo Kijev koji ima utakmicu manje, dok je Stal deveti sa sedam bodova.