Prva HNL: Inter – Istra 1961 3-0

Nogomet 24. lis 201517:25 > 17:30
Igor Kralj/PIXSELL

U utakmici 14. kola Prve HNL Inter iz Zaprešića na svom je stadionu pobijedio Istru 1961 s uvjerljivih 3-0 (1-0).

Domaći su poveli već u 6. minuti preko makedonskog reprezentativca Ilije Nestorovskog. To je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu. Odluka o pobjedniku pala je u razdoblju od 54. do 62. minute, kad su Zaprešićani još dvaput svladali gostujućeg vratara Ivešu. Prvo je svoj drugi pogodak na utakmici postigao Nestorovski za 2-0, a konačnih 3-0 postavio je Tomislav Mazalović.
Zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi nogometaši zaprešićkog Intera preskočili su Istru 1961 na ljestvici Prve HNL i zasjeli na peto mjesto s 19 bodova, dok su Puljani sada šesti sa 17 bodova. Na vrhu je Dinamo s 27 bodova, Hajduk je drugi s 26, a Rijeka treća s 25. Na začelju su Osijek s 10 i Zagreb sa samo četiri boda.
U drugoj utakmici subotnjeg programa 14. kola Prve HNL Hajduk je od 19 sati na Poljudu domaćin Lokomotivi.
INTER Z. – ISTRA 1961 3-0 (1-0)
Pred 500 gledatelja na stadionu ŠRC Zaprešić utakmicu je sudio Pejin iz Donjeg Miholjca.
Strijelci: 1-0 Nestorovski (6), 2-0 Nestorovski (54), 3-0 Mazalović (62).
Crveni karton: Bočkaj (Inter – 77.)