Lyonu derbi, Bordeaux porazio Monaco

Nogomet 08. stu 201523:01 > 23:04
REUTERS/Jason Lee

U posljednja dva susreta 13. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon i Bordeaux su ostvarili pobjede protiv St Etiennea i Monaca.

Lyon je u derbiju ‘Rhone-Alpes’ pobijedio St Etienne 3-0 probivši se na drugo mjesto ljestvice. Sva tri gola na utakmici zabio je Alexandre Lacazette (41, 60, 90).

U drugom dvoboju Bordeaux je porazio Monaco 3-1. Momčad iz Kneževine je povela u 23. minuti golom Heldera Coste, no Bordeaux je do odmora okrenuo rezultat golovima Nicolasa Maurice-Belayja (36) i Cedrica Yamberea (40). U 48. minuti Jaroslav Plašil je zabio i treći pogodak za domaćine i tako gurnuo Girordince pred vrata pobjede. Danijel Subašić je branio za Monaco, dok je Mario Pašalić igrao do 75. minute.
U ranije odigranom susretu Nica je na Velodromeu pobijedila Marseille 1-0 golom Valerea Germaina u 16. minuti. Bila je to već četvrta gostujuća pobjeda Nice ove sezone i samo je prvak PSG osvojio više bodova na gostovanjima ove sezone.