Bomba Kolarova u pobjedi Citya, Aston Villa tone sve dublje

Nogomet 28. stu 201518:01 > 18:02
Getty Images Sport, Alex Livesey

Manchester City je zabilježio novu pobjedu u Premijer Ligi, svladavši na svom terenu Southampton sa 3:1.

Pored Kevina De Bruynea, golove za Građane na Etihadu postigao je i Fabian Delph kome je to bio prvi pogodak u dresu Citya, kao i srpski rerpezentativac Aleksandar Kolarov, koji je snažnim udarcem zatresao mrežu Svetaca u 70. minuti.

Aston Villa je doživjela i 11. poraz u sezoni. Ovoga puta je na svom terenu poražena od Watforda rezultatom 2:3.

Tim iz Birminghama posljednji je na ljestvici sa svega pet osvojenih bodova u 14 kola.

Bournmouth je u posljednjih deset minuta uspio nadoknaditi 0:2 protiv Evertona, a onda je uslijedila nevjerovatna drama u nadoknadi vremena – prvo je Barkliey doveo goste u vodstvo, da bi Stanislas u posljednjim sekundama donio bod Bournmouthu.

Newcastle je uvjerljivo poražen u gostima od Crystal Palacea 5:1, iako je poveo sa 1:0.

Sunderland je stigao do treće pobjede, jer je na svom terenu bio bolji od Stoukea 2:0.

Od 18:30 igra se derbi kola, duel dva tima iz vrha, Leicester protiv Manchester Uniteda.