Prvi poraz Bayerna, opet kobna Borussia M.

Nogomet 05. pro 201518:34 > 18:37
REUTERS

Borussia Moenchengladbach ponovno se je pokazala kao "crna mačka" za Bayern, nanijevši mu u 15. kolu prvi poraz u Bundesligi.

Borussia je u subotu na svom terenu slavila sa 3-1, a sve je odlučeno u 14 minuta drugog poluvremena, u razdoblju od 54. do 68. minute, kada su za Borussiju zabili Oscar Wendt, Lars Stindl i Fabian Johnson. Utješni pogodak za Bayern postigao je povratnik u momčad Franck Ribery (81), koji je zbog ozljede pauzirao devet mjeseci.

I prošle sezone je Borussia Moenchengladbach imala pozitivan skor protiv Bayerna, pobjedu i remi (2-0 i 0-0). Otkad je promijenila trenera Borussia Moenchengladbach već deset kola je bez poraza.

U prošlom kolu Hamburger je u gostima svladao Werder sa 3-1, uz gol i asistenciju hrvatskog veznjaka Ive Iličevića, ali u ovom kolu HSV je kod kuće je izgubio od Mainza 1-3. Za goste su zabili Jairo (16, 51) i Christian Clemens (76). Ivo Iličević, koji je igrao do 65. minute, uputio dva bezopasna udarca. Ivica Olić napokon je dobio priliku, ušao je u 57. minuti, ali bez učinka.
Meksički napadač Javier Hernandez Chicharito ponovno je bio strijelac za Bayer Leverkusen, ali njegov pogodak samo je ublažio poraz od Herthe 1-2.
Večeras je derbi kola Wolfsburg – Borussia Dortmund.