VIDEO | Asistencija glavom sa više od 40 metara za pobjedu

Nogomet 19. pro 201518:18 > 18:28
Screenshot

Nogometaši Koelna su u osam minuta napravili preokret na svom stadionu i porazili ekipu Dortmunda sa 2:1. Gosti su golom Papastathopoulosa poveli u 18. minuti, a prethodno je loptu iz kornera ubacio Mikhtaryan.

Na poravnanje se čekalo do 82. minute susreta, kada je Zoller iskoristio traljavost odbrane bivšeg prvaka Njemačke i poslao loptu u mrežu, a taj ishod je svakako odgovarao Koelnu, koji bi ostao na sredini ljestvice.

No, u 90. minuti igre, domaći su napali, a Dortmund se kako-tako branio. Jedna lopta koju su u polje izbacili igrači Dortmunda došla je točno na glavu Sorensenu, koji je sa preko 40 metara glavom asistirao Modesteu koji daje gol za pobjedu svog kluba.

Tako su popularni Jarčevi učinili veliku uslugu ekipi Bayerna, koja je u gostima svladala Hannover golom Muellera iz penala, i tako napravila bodovnu razliku nad drugoplasiranom Borussijom od osam bodova.

Evo i rezultata danas odigranih utakmica:

Eintracht – Werder 2:1
HSV – Augsburg 0:1
Hannover – Bayern 0:1
Ingolstadt – Bayer 0:1
Koeln – Borussia 2:1

Večeras se igra susret između Stuttgarta i Wolfsburga, dok je Schalke jučer sa 1:0 porazio Hoffenheim.