Serie A: Pogodak Perice za pobjedu Udinesea

Nogomet 20. pro 201520:41 > 20:46
Ilustracija

Hrvatski nogometaš Stipe Perica postigao je pobjednički pogodak za Udinese u gostujućoj pobjedi 1-0 protiv Torina u susretu 17. kola talijanskog prvenstva.

Perica je prvi pogodak ove sezone u Serie A postigao u 41. minuti na asistenciju Francesca Lodija. Bivšem napadaču Zadra i NAC Brede, koji je u Udine stigao na posudbu iz Chelsea, bio je to peti nastup ove sezone, te prva utakmica u prvenstvu kojoj je odigrao svih 90 minuta.

Udinese je od 64. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Molla Wague, no Torino nije iskoristio igračku prednost.
Perica je treći nogometaš koji se u ovom kolu upisao među strijelce u talijanskom prvenstvu. Nikola Kalinić je u pobjedi protiv Chieva 2-0 postigao u 20. minuti prvi gol na utakmici. Kaliniću je to bio deseti pogodak ove sezone u talijanskom prvenstvu i trenutačno je drugi strijelac lige. Više golova od njega zabio je tek napadač Napolija Gonzalo Higuain koji je postigao 16 golova.
Među strijelce se upisao i Marijo Mandžukić u Juventusovoj pobjedi protiv Carpija 3-2. Mandžukić je postigao dva gola okrenuvši rezultat od 0-1 do 2-1. Mandžukić je sa šest pogodaka drugi strijelac Juventusa iza Argentinca Dybale (8).
Dodajmo kako je Šime Vrsaljko upisao asistenciju u dvoboju njegova Sassuola na gostovanju kod Verone (1-1).
Na ljestvici vodi Inter sa 36 bodova i utakmicom manje. Druga je Fiorentina sa 35 bodova koliko ima i Napoli na trećem mjestu. Juventus je četvrti sa 33 boda, a peta je Roma sa 32 boda.