Pobjeda Monaca u kupu, pogodak Pašalića

Nogomet 20. sij 201622:14 > 22:16
REUTERS/Eric Gaillard

Nogometaši Monaca izborili su plasman u osminu finala francuskog Kupa nakon što su na gostovanju nakon produžetka pobijedili drugoligaš Evian 3-1.

Jedan od strijelaca za momčad iz Kneževine bio je hrvatski nogometaš Mario Pašalić.
Monaco je poveo golom Lacine Traorea u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, no u 63. minuti je izjednačio Morgan Kamin. Do konca regularnog dijela više nije bilo golova, a Monaco je stigao do novog vodstva u 103. minuti golom našeg Maria Pašalića. Bio je to njegov četvrti pogodak sezone nakon što je prva tri gola zabio u Le Championnatu. Pobjedu momčadi iz Kneževine potvrdio je Helder Costa u posljednjim trenucima produžetka.
Pašalić je odigrao cijeli susret, dok Danijel Subašić nije nastupio.
Za najveće iznenađenje pobrinuo se četvrtoligaš Trelissac koji je nakon izvođenja jedanaesteraca pobijedio Lille 4-2. Utakmica je nakon 120 minuta završila rezultatom 1-1. Lille je poveo golom Ronyja Lopesa u 13. minuti, a izjednačio je Hamidou Keyta u 56. minuti.