Arsenal uvjerljivo slavio protiv Bournemoutha, Odegaard upisao dva pogotka

Nogomet 20. kol 202221:51 0 komentara
REUTERS/Dylan Martinez

S odličnim otvaranjem nove sezone nastavili su nogometaši Arsenala koji su kao gosti, u trećem kolu Premier lige, svladali Bournemouth 3-0.

Bila je to treća pobjeda u isto toliko utakmica Arsenala koji je ovaj dvoboj riješio na samom startu. Nakon jedanaest minuta bilo je 2-0, a oba je pogotka postigao Norvežanin Martin Odegaard, s tim da treba naglasiti kako je kod prvog pogotka više od polovice posla napravio odlični Gabriel Jesus koji se poigravao s domaćom obranom.

U nastavku je još vrlo lijepi pogodak za Arsenal dao Saliba, a strijelac je bio i Gabriel Jesus, no njegov je gol poništen zbog zaleđa.

Arsenal je prvi na ljestvici, dok je Bournemouth upisao drugi poraz.

U nedjelju se sastaju Leeds – Chelsea, West Ham – Brighton i Newcastle – Manchester City, dok je posljednja utakmica na rasporedu u ponedjeljak, a derbi kola igraju Manchester United – Liverpool.

Premier liga, 3. kolo:

Bournemouth – Arsenal 0-3 (Odegaard 5, 11, Saliba 54)

Tottenham – Wolverhampton 1-0 (Kane 64)

Crystal Palace – Aston Villa 3-1 (Zaha 7, 58, Mateta 71 / Watkins 5)

Everton – Nottingham Forest 1-1 (Gray 88 / Johnson 81)

Fulham – Brentford 3-2 (De Cordova-Reid 1, Palhinha 20, Mitrović 90 / Norgaard 44, Toney 71)

Leicester – Southampton 1-2 (Maddison 54 / Adams 68, 84)