Bez pobjednika na Poljudu: Kramarić izjednačio s bijele točke

Nogomet 06. lip 202222:37 > 22:41 1 komentar
Luka Stanzl/PIXSELL

U susretu 2. kola skupine 1 elitnog razreda Lige nacija Hrvatska je na Poljudu pred više od 30.000 gledatelja odigrala 1-1 protiv Francuske osvojivši prvi bod u skupini nakon uvodnog poraza od Austrije.

Francuska je povela u 52. minuti golom Adriena Rabiota, a izjednačio je Andrej Kramarić iz jedanaesterca u 82. minuti.

Hrvatska nogometna reprezentacija niti u devetom pokušaju nije uspjela pobijediti Francusku. “Vatreni” su protiv aktualnog svjetskog prvaka upisali šest poraza i tri neodlučena ishoda uz negativnu razliku pogodaka 9-20.

U odnosu na utakmicu protiv Austrije, Zlatko Dalić je napravio šest izmjena, od prve minute su u sastavu bili Livaković, Erlić, Vida, Barišić, Modrić i Budimir, a iz prvih 11 su ispali Ivušić, Pongračić, Ćaleta-Car, Sosa, Pašalić i Kramarić.

I kod Francuza je bilo dosta promjena u odnosu na utakmicu protiv Danske. Najveće francuske zvijezde Karim Benzema, Kylian Mbappe i Antoine Griezmann preselili su na klupu, a u momčad su uskočili Wissam Ben Yedder i Christopher Nkunku.

Prvo poluvrijeme ponudilo je tek po jednu priliku na obje strane. Hrvatska je mogla prva do gola. U 18. minuti je Kovačić sjajno uposlio Budimira koji je s lijeve strane sam krenuo prema francuskim vratiima, no nije najbolje reagirao. Predugo je vagao i na kraju su Francuzi blokirali njegov udaraca. Napadač Osasune je mogao i uposliti Majera ili Brozovića.

“Tricolori” su u 31. minuti zabili, no strijelac Nkunku je bio u zaleđu. Osam minuta kasnije opasno je zaprijetio Diaby, ali je Livaković bio spreman.

Francuska je povela u 52. minuti nakon brze kontre koju je u pogodak pretvorio Rabiot na sjajnu asistenciju Ben Yeddera. Izjednačio je Kramarić iz kaznenog udarca u 83. minuti.

Drugi susretu iz naše skupine Austrija – Danska počeo je tek u 22:15 zbog nestanka električne energije na stadionu Ernst-Happel.

Na ljestvici skupine vode Austrija i Danska sa po tri boda, dok Hrvatska i Francuska imaju po bod.

Idući nastup “Vatreni” imaju 10. lipnja u Kopenhagenu protiv Danske, dok će se istog dana u Beču sastati Austrija i Francuska.

Ovaj “mini ciklus” završava 13. lipnja susretima Francuska – Hrvatska, te Danska – Austrija.

Posljednja dva kola na rasporedu su u rujnu.