Dva gola Mahreza za prvo finale Manchester Cityja u Ligi prvaka

Nogomet 05. svi 202107:02 0 komentara
Raheem Sterling
CLIVE BRUNSKILL / POOL / AFP

Nogometaši Manchester Cityja prvi su finalisti ovosezonske Lige prvaka. Oni su u utorak u uzvratnom polufinalnom dvoboju na svom terenu svladali Paris Saint-Germain s 2-0 (1-0), te tako potvrdili 2-1 pobjedu iz prvog susreta igranog u Parizu prije šest dana. Oba pogotka za City postigao je Mahrez (11, 63).

Neočekivano, ali u Manchesteru je snijeg na travnjaku, a PSG kreće u uzvrat znatno oslabljen, bez Kyliana Mbappea, koji je zbog ozljede potkoljenice ostao na klupi i nije ulazio u igru. A upravo je on ove sezone bio najbolji igrač Parižana i briljirao je u utakmicama Lige prvaka.

U 7. minuti Zinčenko je navodno igrao rukom u kaznenom prostoru i dosuđen je penal za PSG. No, sudac nakon provjere VAR-a odustaje od svoje prvotne odluke i ništa od jedanaesterca.

Već u 11. minuti Manchester City vod.i Zinčenko je se probio po desnom boku, daje povratnu luptu za De Bruynea, koji puca s vrha 16-erca, a loptu odbijenu od bloka Mahrez šalje u mrežu. Podsjetimo u prvoj utakmici Mahrez je iz slobodnog udaraca s 20-tak metara zabio za pobjedu Cityja zahvaljujući loše postavljeni živom zidu.

Nakon toga Parižani diktiraju tempo, a domaćini se uglavnom brane. Marquinhos, koji je bio jedini strijelac za PSG u prvoj utakmici, ponovno je mogao zabiti, ali glavom pogađa gredu u 16. minuti.

Nova prilika za goste tri minute kasnije. Vratar Ederson je dodao Bernardo Silvi, kojem je Di Maria oduzeo loptu i pucao na prazan gol, ali promašio je za nekoliko centimetara.

U drugom poluvremenu momčad Pepa Guardiole odlučila se za sličnu taktiku kao i u Parizu, visokim presingom sprečavaju PSG u kreaciji akcija. Takva igra urodila je plodom u 63. minuti. Foden je krenuo u kontranapad po lijevoj strani i odlično poslužio Mahreza koji iz blizine zabija svoj drugi pogodak za vodstvo Cityja 2-0.

I kao što je u prvoj utakmici 15 minuta prije kraja PSG ostao s igračem manje, jer je crveni karton zbog grubog prekršaja dobio Gueye, i ovaj puta Parižani ostaju s desetoricom. Crveni karton dobio je Di Maria zbog nesportskog poteza prema Fernandinhu.

Domaćini su mogli do još jednog gola, ali u 77. minuti Foden pogađa vratnicu.

Manchester City tako će po prvi put u svojoj povijesti zaigrati u finalu Lige prvaka, a suparnik će mu 29. svibnja u Istanbulu biti bolji iz drugog polufinala u kojemu se sastaju Chelsea i Real Madrid. Prvi dvoboj tih suparnika prošloga tjedna u Madridu okončan je rezultatom 1-1, a uzvrat je na Stamford Bridgeu u srijedu.
MANCHESTER CITY: Ederson – Walker, Stones, Dias, Zinchenko – Bernardo Silva (82. Sterling), Fernandinho, Gündogan – Mahrez, De Bruyne (82. Gabriel Jesus), Foden (85. Aguero).

PSG: Navas – Florenzi (75. Dagba), Marquinhos, Kimpembe, Diallo (82. Bakker) – Herrera (62. Draxler), Paredes (75. Pereira) – Di Maria, Verratti, Neymar – Icardi (62. Kean).

STRIJELCI: 1-0 Mahrez (11), 2-0 Mahrez (63).

CRVENI KARTON: Di Maria (69. – PSG)

SUDAC: Björn Kuipers (Niz)

STADION: Etihad