Golijada Lazia i Udinesea u Rimu, strijelac i hrvatski veznjak Toma Bašić

Nogomet 03. pro 202106:54 > 06:57 0 komentara
lazio,
Pixabay/Ilustracija

Hrvatski veznjak Toma Bašić bio je asistent u domaćem 4-4 (1-3) remiju Lazija protiv Udinesea u posljednjoj utakmici 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva.

Bašić, koji je u igru ušao u 64. minuti, u 79. je minuti izveo slobodni udarac iskosa s lijeve strane, a Acerbi je glavom pogodio za prednost Lazija od 4-3. Rimski je sastav nakon prvih 45 minuta gubio sa 1-3, u drugom je napravio preokret te su ga sekunde dijelile od pobjede, no u devetoj minuti sudačke nadoknade Arslan je pogodio za konačnih 4-4.

U prvom poluvremenu briljirao je napadač Udinesea Beto koji je postigao prva dva gola na utakmici, u 17. i 32. minuti, Immobile je smanjio na 1-2 u 34., no da bi Udinese na odmor otišlo s dva gola prednosti pobrinuo se Molina u 44. minuti.

Lazio je početkom nastavka preko Pedra u 51. i Milinković-Savića u 56. miniti stigao do poravnanja, potom su oba sastava ostala sa po 10 igrača, da bi Acerbi kompletirao preokret, no u posljednjoj akciji na utakmici Udinese je ipak spasilo bod.

Lazio je tako ostao deveti sa 22 boda, a Udinese 14. sa 16 bodova.

Ostali susreti

Ranije u četvrtak je hrvatski napadač Marko Pjaca bio strijelac za Torino u 2-2 (2-1) domaćem remiju protiv Empolija. Pjaca je u 15. minuti prihvatio loptu na lijevom krilu, ušao u kazneni prostor te sa 15-ak metara pogodio donji lijevi kut suparničkog gola za vodstvo svoje momčadi od 2-0. Bio je to treći Pjacin pogodak ove sezone. Prethodno je momčad koju vodi Ivan Jurić u vodstvo doveo Pobega u 10. minuti.

No, po Torino su stvari krenule u krivom smjeru u 32. miniti kada je isključen Singo zbog prekršaja u ulozi posljednjeg igrača obrane na Di Francescu. Samo dvije minute potom Romagnoli je glavom nakon kornera smanjio na 2-1, a to je natjeralo Jurića na reakciju pa je u 35. minuti s terena povukao Pjacu kako bi ojačao obranu. Ta se taktika nije pokazala učinkovitom jer je pritisak Empolija u drugom poluvremenu donio poravnanje, ponovno udarcem glavom, a strijelac je bio La Mantia u 72. minuti.
Josip Brekalo ostao je na klupi Torina koji je sa 18 bodova 13., dok 11. Empoli ima dva boda više.
Na vrhu je Napoli sa 36 bodova, drugi Milan ima 35, a treći Inter 34.