Ligue 1: Rennes zastao u lovu na Ligu prvaka

Nogomet 12. svi 202207:08 0 komentara
REUTERS/Stephane Mahe TPX IMAGES OF THE DAY

U posljednjem susretu 36. kola francuske Ligue 1 Nantes je na domaćem terenu bio bolji od Rennesa s 2-1 premda su gosti vodili 1-0.

Rennes je time napravio korak unatrag kada je u pitanju njegova borba za mjesta koja vode prema Ligi prvaka. Treći Monaco je ostao tri boda ispred Rennesa, a ta pozicija donosi igranje kvalifikacija za Ligu prvaka.

Rennes je poveo golom Taita u 32. minuti, ali je na samom kraju prvih 45 minuta izjednačio Coulibaly. Gol odluke dogodio se u 71. minuti, a strijelac za Nantes je bio Pallios. Nantes je ostao deveti na ljestvici, a za Rennes je do 74. minute igrao hrvatski reprezentativac Lovro Majer.

Ranije tijekom srijede nogometaši Nice su na domaćem terenu svladali St. Etienne 4-2 čime su skočili na četvrto mjesto ljestvice. Na poluvremenu je St. Etienne vodio 2-0. Prvo je Bouanga u 11. minuti načeo domaćina, dok je u sudačkoj nadoknadi Youssouf povećao na 2-0. No, u nastavku se kompletna situacija na terenu promijenila i domaćin je ugrabio važna tri boda. Prvo je Bard smanjio na 1-2, a potom je Delort postigao dva pogotka unutar samo tri minute (60. i 62. minuta) za preokret na 3-2. Sve je zaključeno golom Boudaouija deset minuta prije kraja.

St. Etienne je ostao u teškoj situaciji na ljestvici. Trenutačno je 18., a s te pozicije klub će na kraju sezone igrati dodatne kvalifikacije za ostanak ili ulazak u elitu.

Ligue 1, 36. kolo:

Nantes – Rennes 2-1 (Coulibaly 45, Pallois 71 / Tait 32)

Nica – St. Etienne 4-2 (Bard 52, Delort 60, 62, Boudaoui 80 / Bouanga 11, Youssouf 45+4)