Milan spasio bod, Rebić odigrao čitav susret

Nogomet 04. ožu 202108:22 0 komentara
Ante Rebić
Ilustracija/ MARCO BERTORELLO / AFP

Nogometaši Milana propustili su priliku približiti se vodećem Interu na vrhu ljestvice talijanskog prvenstva na samo bod zaostatka nakon što su u susretu 25. kola kao domaćini odigrali 1-1 (0-0) s Udineseom.

Milan može biti sretan što je osvojio i taj bod jer je do izednačenja stigao iz kaznenog udarca u posljednjim sekundama susreta. Udinese je poveo u 68. minuti kada je Becao biti najviši u skoku pred vratima Milana, a tom prilikom vrlo je loše reagirao i vratar Donnarumma. Gosti su bili pred pobjedom, ali Stryger Larsen je u posljendjoj minuti nadoknade neshvatljivo rukom odbio centaršut Rebića i ponudio Milanu priliku da spasi bod. Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Kessie.

Hrvatski reprezentativac Ante Rebić odigrao je čitav susret za Milan koji je drugi na ljestvici sa 53 boda, tri manje uz utakmicu više od vodećeg Intera koji će u četvrtak gostovati kod Parme. Udinese je 11. sa 29 bodova.

Genoa i Sampdoria su u gradskom derbiju također odigrali 1-1. Povela je Genoa golom Zappacoste (52), a izjednačio je Tonelli (77). Milan Badelj odigao je čitav susret za Genou, dok je Marko Pjaca ušao u igru u 82. minuti.

Sampdoria drži 10. mjesto na ljestvici sa 31 bodo, četiri više od 13. Genoe.

Mario Pašačić igrao je od 63. minute za Atalantu koja je uvjerljivo sa 5-1 (1-1) na svom terenu nadigrala posljednji Crotone. Nakon prvih 45 minuta bilo je 1-1, Gosens (12) je doveo Atalantu u vodstvo, Simy (23) je poravnao, no dvoboj je odlučen početkom nastavka kada su Palomino (48), Muriel (50) i Iličić (58) odveli domaće do 4-1, da bi posljednji pogodak postigao Mirančuk 885).

Četvrta Atalanta sada ima 49 bodova, kao i treći Juventus koji ima susret manje, dok je Crotone na dnu sa 12 boodva.

REZULTATI 25. KOLA

Utorak:
Juventus – Spezia 3-0 (Morata 62, Chiesa 71, Cristiano Ronaldo 89)

Srijeda:
Sassuolo – Napoli 3-3 (Maksimović 34-ag, Berardi 45+1-11m, Caputo 90+5-11m / Zielinski 39, Di Lorenzo 72, Insigne 90-11m)

Kasnije igraju:
Milan – Udinese 1-1 (Kessie 90+7-11m / Becao 68)
Genoa – Sampdoria 1-1 (Zappacosta 52 / Tonelli 77)
Benevento – Verona 0-3 (Faraoni 24, Foulon 34-ag, Lasagna 50)
Atalanta – Crotone 5-1 (Gosens 12, Palomino 48, Muriel 50, Iličić 58, Mirančuk 85 / Simy 23)
Cagliari – Bologna 1-0 (Rugani 20)
Fiorentina – Roma 1-2 (Veretout 60-ag / Spinazzola 49, Diawara 88)