Težak poraz Osijeka u Bugarskoj: Ekipa Nenada Bjelice izgubila 4:2

Nogomet 05. kol 202121:19 0 komentara
Sanjin Strukic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka u prvoj su utakmici trećeg pretkola Konferencijske lige pretrpjeli 2-4 (1-3) poraz na gostovanju kod CSKA u Sofiji.

Strijelci za CSKA bili su Mazikou (30), Carey (39), Caicedo (42) i Jomov (74), dok su pogotke za Osijek postigli Turicov (41-ag) i Topčagić (90+3).

Domaći sastav svoju je bolju igru okrunio od početka utakmice okrunio golom Mazikoua, napadač bugarskog sastava prihvatio je loptu na 30-ak metara od Osijekova gola, sjurio se u kazneni prostor pritom se riješivši nekoliko suparničkih igrača i zatimjakim udarcem sa 10-ak metara svladao Ivušića.

Na 2-0 CSKA je povisio u 39. minuti, Turicov je dobio loptu na desnom krilu, ubacio na pet metara gdje je u skoku najviši bio Carey i glavom poslao loptu u mrežu.

Osijek se nakratko vratio u igru samo dvije minute potom, Fiolić je izveo udarac iz kuta, kapetan Škorić je bio u skoku s dvojicom domaćih igrača te natjerao Turicova da udarcem glavom svlada vlastitog vratara.

No, tih 2-1 stajalo je tek nešto više od minute, ponovno je CSKA probio lijevu stranu Osijekove obrane, ovoga puta za prostor za centaršut izborio se Jomov i točno u glavu pogodio Caiceda koji nije propustio upisati se u strijelce.

U drugom poluvremenu CSKA je poveo sa 4-1 ponajprije zahvaljujući brzonogom Caicedu koji je projurio po lijevoj strani i zatim povratnom loptom na pet metara pronašao Jomova kojemu nije bilo teško zatreti praznu mrežu.

Nadu u povljan konačni ishod Osijeku je povećao Topčagić golom za konačnih 4-2 u trećoj minuti sudačke nadoknade. Veliku pomoć imao je napadač Osijeka od strane domaćeg vratara Bussatta koji je loše procijenio istrčavanje na ubačaj Miloša, promašio loptu koja je potom pala ravno na glavu Topčagića.