NHL: Jagr došao do 1100 asistencija

Ostali sportovi 05. velj 201610:51 > 10:52
youtube/screenshot

Češka hokejaška legenda 43-godišnji Jaromir Jagr u pobjedi svoje Floride nad Detroitom 6-3 došao je do još jednog ostvarenja za pamćenje, postavši tek šesti igrač u povijesti NHL-a koji je imao najmanje 1100 asistencija.

Češki hokejaš je do svoje 1100. asistencije došao kod prvog pogotka Floride, a strijelac je bio Brandon Pirri. Do kraja utakmice Jagr je upisao još jedno dodavanje i postigao svoj 16. pogodak ove sezone. Bila je to peta uzastopna pobjeda Panthersa u kojoj je dvostruki strijelac bio Vincent Trocheck.

Prije Jagra do najmanje 1100 asistencija u karijeri došla su samo petorica hokejaša: Wayne Gretzky (1963), Ron Francis (1249), Mark Messier (1193), Ray Bourque (1169) i Paul Coffey (1135). Koliko je veliko ovo Jagrovo ostvarenje dodatno će oslikati podatak da mu je od aktivnih igrača najbliži napadač San Josea Joe Thorton s 933 asistencije.

Dobrim dijelom zahvaljujući Jagrovim pogocima i asistencijama Florida se nalazi na drugom mjestu Istočne konferencije, a ispred Panthersa samo su Washington Capitalsi, koje je možda u novu veliku pobjedničku seriju u noći s četvrtka na petak gurnuo Aleks Ovječkin, strijelac pobjedničkog pogotka u 58. minuti dvoboja s New York Islandersima u kojem je vodeća momčad lige slavila s 3-2. Grabovski je donio vodstvo gostima, a Capitalsi su pogocima Oshieja i Burakovskyja došli do preokreta. Ipak, Islandersi su preko Baileyja izjednačili na 2-2 u 46. minuti. U prvoj utakmici nakon odslužene suspenzije, zbog propuštanja All-Star utakmice, Aleks Ovječkin je svojim 29. ovosezonskim pogotkom donio 36. pobjedu Washingtonu, kojoj je s 24 obrane pridonio i Braden Holtby.

5. Nashville 24 20 8 132-138 56

6. Minnesota 23 19 9 126-124 55

7. Winnipeg 22 25 3 129-145 47