NHL: Ovječkinov 40. gol, pobjeda Washingtona

Ostali sportovi 27. velj 201611:19 > 11:21
Geoff Burke-USA TODAY Sports

Hokejaši Washingtona u noći s petka na subotu došli su do svoje 45. pobjede u sezoni.

Hokejaši Washingtona u noći s petka na subotu došli su do svoje 45. pobjede u sezoni, a njihov najbolji igrač Aleks Ovječkin postigao je svoj 40. pogodak u domaćem slavlju 3-2 protiv Minnesote.

Gosti su u posljednju trećinu utakmice ušli s vodstvom 2-1, zahvaljujući pogocima Mikka Koivua i Nina Niederreitera, ali su Capitalsi zahvaljujući pogocima Aleksa Ovječkina i Dmitrija Orlova stigli do nova dva boda, a Minnesota je ostala četiri boda iz Colorada u borbi za posljednje mjesto u doigravanju iz Zapadne konferencije.

Zahvaljujući pogotku Rickarda Rakella u 2. minuti produžetka hokejaši Anaheima svladali su s 2-1 Edmonton i stigli do sedme uzastopne pobjede. Ducksi su poveli preko Ryana Getzlafa u 1. minuti treće trećine, a minutu poslije izjednačio je Jordan Eberle. Najbolji igrač Edmontona bio je vratar Cam Talbot koji je zaustavio 32 od 34 udarca domaćih hokejaša.

Prošlogodišnji finalisti, hokejaši Tampa Baya su na gostovanju u New Jerseyju slavili s 4-0 i došli do pete uzastopne pobjede. Vratar Tampe Ben Bishop po treći put ove sezone sačuvao je svoju mrežu netaknutom, a pogotke za uvjerljivu pobjedu postigli su Alex Killorn, Odrej Palat, Steven Stamkos i Matthew Carle. Kako su i hokejaši Bostona slavili s 4-1 na gostovanju u Carolini, momčad s Floride ostala je izjednačena s Bruinsima na 74 boda, s tri boda zaostatka za vodećim Panthersima u Atlantskoj diviziji.

5. Colorado32 27 4 169-176 68

6. Minnesota27 25 10 161-158 64

7. Winnipeg26 30 4 158-179 56