NHL: Rangersi bolji od Panthersa

Ostali sportovi 22. ožu 201610:52 > 10:54
Anthony Gruppuso-USA TODAY Sports

Hokejaši New York Rangersa 4-2 pobjedom protiv Florida Panthersa u Madison Square Gardenu izdvojili su se na drugom mjestu skupine Metropolitan NHL lige s dva boda i utakmicom više od trećih Pittsburgh Penguinsa, a usto su po učinku pretekli i svoje suparnike, koji se nalaze na vrhu skupine Atlantic.

Rangersi su u posljednjih 20 minuta ušli s prednosti od 2-0 zahvaljujući golovima Viktora Stalberga (11:15) i Matsa Zuccarella (23:33). Gosti su smanjili na 2-1 preko Vincenta Trochecka (46:51), ali prednost od dva gola domaćima vratio je Rick Nash (51:14) svojim prvim pogotkom u 2016. godini. Nash je zbog ozljede propustio čak 20 utakmica na početku godine, a ovo mu je bila šesta utakmica nakon povratka. U posljednjoj minuti susreta postignuta su još dva gola, Jiri Hudler (59:24) je smanjio na 3-2, ali je Tanner Glass (59:51) pogotkom u praznu mrežu devet sekundi prije kraja postavio konačni rezultat.

Rangersi sada imaju 90 bodova iz 73 odigrana susreta, te su drugi u Metropolitanu. Vodeći sastav skupine i čitave lige su Washington Capitalsi sa 107 bodova, no odmah iza Rangersa su Penguinsi sa 88 bodova iz 72 utakmice, te New York Islandersi sa 85 bodova iz 71 utakmice. Panthersi su ostali na 89 bodova iz 73 utakmice, te su na vrhu Atlantica, dva boda manje uz utakmicu manje ima drugi Tampa Bay Lightning, a tri manje uz isti broj susreta imaju treći Boston Bruinsi. Za Pantherse ovaj je tjedan vrlo važan, jer u četvrtak gostuju u Bostonu, a u subotu u Tampi.

Philadelphia Flyersi ostvarili su važnu 4-1 pobjedu na gostovanju kod New York Islandersa kojom su se primakli Detroit Red Wingsima na samo bod zaostatka u borbi za osmo mjesto u Istočnoj konferenciji, posljednje koje vodi u doigravanje. Flyerse je u vodstvo doveo Nick Cousins (22:24), samo minutu i pol potom poravnao je Kyle Okposo (23:54), ali novu prednost gostima u drugoj trećini osigurao je Brandon Manning (33:01) svojim prvim golom u sezoni. U posljednjoj trećini mrežu domaćih zatresli su još Sam Gagner (44:22) i Claude Giroux (59:33). Flyersi sada imaju 82 boda iz 71 utakmice, bod više i utakmicu više imaju Red Wingsi, a daleko nisu niti Islandersi, koji sa 85 bodova iz 71 utakmice drže sedmo mjesto na Istoku.

Važnu pobjedu u borbi za zlazak u doigravanje na Zapadu ostvarili su Nashville Predatorsi koji su na svom ledu svladali vodeći sastav skupine Pacific Los Angeles Kingse sa 5-2. James Neal (27:37), Mike Fisher (33:17) i Filip Forsberg (35:23) doveli su domaće u prednost od 3-0 u drugoj trećini, gosti su uzvratili s dva gola početkom treće preko Drewa Doughtyja (40:32) i Aleca Martineza (48:00), ali da se ne dogodi preokret pobrinuo se Ryan Johansen (51:45), asistent za dva od prva tri gola, pogotkom za 4-2. Konačnih 5-2 postavio je Roman Josi (59:31) golom u praznu mrežu pola minute prije kraja.

Nashville sa 87 bodova iz 73 utakmice zauzima sedmo mjesto na Zapadu, a sada ima osam bodova prednosti u odnosu na devetu Minnesotu Wild, prvu momčad izvan kruga onih koje ne idu u doigravanje. Los Angeles sa 93 boda iz 72 utakmice i dalje drži vrh Pacifica, četiri boda i utakmicu manje imaju drugi Anaheim Ducksi.