NHL: Starsi na vrhu Centralne divizije

Ostali sportovi 10. tra 201611:16 > 11:17
Bruce Fedyck-USA TODAY Sports Reuters

Jason Spezza je postigao svoj sedmi hat trick u NHL-u a Antti Niemi upisao 28 obrana u pobjedi Dallas Starsa od 3-2 nad Nashville Predatorsima čime su osvojili naslov najbolje momčadi Centralne divizije.

Dallas (50-23-9, 109 points) će biti i prva momčad Zapadne konferencije za doigravanje u Stanley Cupu i igrat će protiv Minnesota Wilda, koji su osvojili drugu wild card na Zapadu u prvom krugu doigravanja.

Spezza, koji je zabio 30 ili više golova peti put u njegovoj NHL karijeri dva je puta zatresao suparničku mrežu u drugoj trećini, a onda treći put minutu prije kraja zadnje trećine.

Golove za Nashville su zabili Ryan Ellis i Calle Jarnkrok. Predators, koji su dobili prvu wild card na Zapadu, igrat će protiv prvaka Pacifičke divizije a to će biti ili Anaheim Ducks ili Los Angeles Kings.
Ellis je prvi gol zabio samo 19 sekundi nakon početka prve trećine, a Jarnkrok je povećao prednost za Predatorse na 2-0 nešto više od osam minuta nakon početka druge trećine. Nakon toga je Spezza smanjio prednost Predatorsa na 2-1 dvije minute poslije, a onda opet dvije minute kasnije izjednačio svojim 300. golom u svojoj NHL karijeri.