NHL: Detroit – Vancouver 5-3

Ostali sportovi 01. pro 201411:18 > 11:19
Rick Osentoski-USA TODAY Sports

U jedinoj NHL utakmici odigranoj u nedjelju, hokejaši Detroita na svom su ledu svladali Vancouver

Početak dvoboja obilježio je 34-minutni prekid do kojeg je došlo zbog nestanka električne energije u Joe Louis Areni, odmah nakon podbacivanja paka.

Kad su se igrači vratili na led, Red Wingsi su bolje otvorili dvoboj te poveli pogocima Kronwalla i Nyquista s 2-0 u prvoj trećini. Dvostruki strijelci, Linden Vey za Canuckse i Pavel Dacjuk za Detroit, svoje su prve pogotke postigli u drugoj trećini, nakon koje su domaći vodili 3-1. Vey je drugim pogotkom smanjio zaostatak Vancouvera u 57. minuti na 3-4, a konačan rezultat i pobjedu Detroitu donio je Dacjuk u 60. minuti poslavši pak u nebranjenu mrežu. Red Wingsi su tako stigli do četvrte uzastopne pobjede i na samo bod zaostatka za četiri vodeće momčadi Istočne konferencije.