Kolak šesta u Monte Carlu, pobjeda Haladovič

Ostali sportovi 16. srp 201600:18 > 00:19
YouTube

Mlada hrvatska atletičarka, 21-godišnja Sara Kolak u svom je prvom nastupu na nekom mitingu "Dijamantne lige" zauzela šesto mjesto u bacanju koplja u Monte Carlu s hicem od 59.97 metara.

Kolak je prije šest dana ostvarila najveći rezultat u dosadašnjoj karijeri osvojivši brončanu medalju na Europskom prvenstvu u Amsterdamu s hrvatskim rekordom od 63.50 metara, a u Monte Carlu je u sva tri hica ostala ispod 60 metara. Najdalje je bacila u prvoj seriji, 59.97m, dok je koplje u preostale dvije serije sletjelo na 55.49m i 59.44m.

Pobijedila je nova europska prvakinja Bjeloruskinja Tatjana Haladovič sa 65.62m ispred Australke Kathryn Mitchell sa 63.80m i svjetske rekorderke i olimpijske pobjednice Čehinje Barbore Špotakove sa 63.34m.