Ostali sportovi 09. pro 201418:11 > 18:13

Tina Maze, Peter Prevc i hokejaška reprezentacija Slovenije najbolji su sportaši Slovenije za 2014. godinu

Skijašica Tina Maze i skijaš-skakač Peter Prevc proglašeni su najboljim slovenskim sportašima 2014. godine u tradicionalnom izboru udruge sportskih novinara, dok je naslov najbolje ekipe dobila nacionalna hokejaška reprezentacija.

Isti sportaši bili su proglašeni za najbolje i u prošloj, 2013. godini.

Najuspješnijoj slovenskoj skijašici svih vremena ovo je peta titula najbolje u izboru sportskih novinara, a skakaču Prevcu druga, dok su hokejaška izabrana vrsta na ledu za najbolju momčad proglašena po četvrti put otkako se izbori najboljih sportaša provode.

Tina Maze je osvojila dvije zlatne medalje na Olimpijadi u Sočiju i imala vrlo uspješnu sezonu u Svjetskom kupu, a skakač Peter Prevc je osvojio mali kristalni globus i drugo mjesto u slijaškim letovima. Slovenska hokejska reprezentacija titulu najbolje sportske ekipe dobila je na osnovi uspješnog nastupa na zimskim olimpijskim igrama, gdje je na kraju osvojila sedmo mjesto, ali se istakla u susretima s nekim favoriziranim ekipama i pobijedila Slovačku, a uspjeh ponovila i na svjetskom prvenstvu u Južnoj Koreji, plasiravši se u elitnu skupinu.