NHL: Washingtonu "Winter classic", preokret Kingsa

Ostali sportovi 02. sij 201511:35 > 11:36
REUTERS/H. Darr Beiser-USA TODAY Sports

Na Novu godinu odigrane su svije utakmice najjače hokejaške lige na svijetu, a posebno zanimljiv bio je ogled Chicaga i Washingtona.

U ovogodišnjem “Winter classicu” u NHL ligi hokejaši Washington Capitalsa su pred 42,382 gledatelja na stadionu Nationals Park svladali Chicago Blackhawkse sa 3-2, a pobjednički pogodak postigao je bivši igrač Chicaga Troy Brouwer 12.9 sekundi prije kraja.

Domaći su odlično krenuli u susret, te su svoju bolju igru okrunili pogocima Erica Fehra (7:01) i Aleksandra Ovečkina (11:58) za vodstvo 2-0. Patrick Sharp (13:36) je vrlo brzo smanjio na 2-1, da bi Brandon Saad (23:15) početkom druge trećine poravnao na 2-2. Rezultat se potom nije mijenjao sve do same završnice, a dvoboj je odlučila kontroverzna odluka sudaca koji su 1:13 minuta prije kraja susreta isključili kapetana Chicaga Jonathana Toewsa zbog navodnog povlačenja. Domaći su iskoristili igrača više za gol koji je postigao Brouwer (59:47).

Inače, dvoboj u Washingtonu odigran je u odličnim uvjetima za hokej na otvorenom, po hladnom, ali vedrom vremenu, a igrači su se potrudili da i hokej bude na vrhunskoj razini.

U drugom susretu odigranom na Novu godinu prvaci Los Angeles Kingsi su preokretom kao gosti svladali Vancouver Canuckse sa 3-2. Domaći su poveli sa 2-0 preko Alexandrea Burrowsa (12:18) i Radima Vrbate (23:39), Dwight King (34:39) je smanjio na 2-1 i taj je rezultat vrijedio sve do 2:07 minuta prije kraja. Tada je Justin Williams (57:53) iskoristio igrača više na ledu za poravnanje na 2-2 i to 10 sekundi prije isteka kazne Ryanu Stantonu, da bi 53 sekunde potom Jarret Stoll (58:46) snažnim udarcem s lijevog krila “probio” Ryana Millera i donio pobjedu Kingsima.

Rezultati susreta američko-kanadske profesionalne lige u hokeju na ledu, NHL igranih na Novu godinu:

5. Dallas        17  14  5  108 118  39
   6. Minnesota     17  14  4  100 98   38