Vodi Shiffrin, bez Hrvatica u drugoj vožnji

Ostali sportovi 04. sij 201511:57 > 12:04
Ronald Gorsic / CROPIX

Odvožena je prva vožnja slaloma i ono čemu su se svi potajno nadali na kraju se ipak nije dogodili. Mlade nade hrvatskog skijanja se nisu uspjele plasirati u drugu vožnju domaće utrke Svjetskog kupa.

Nakon prve vožnje slaloma Svjetskog kupa na zagrebačkom Sljemenu, gdje se okupilo oko 7.000 gledatelja, u vodstvu je olimpijska prvakinja Amerikanka Mikaela Shiffrin, a na drugom mjestu je Austrijanka Kathrin Zettel (+0.80). Hrvatska je imala četiri predstavnice, ali niti jedna nije izborila drugu vožnju, koja je na rasporedu je u 12,45 sati.

“Iako se čini da je prednost velika, to u stvari nije puno na tako teškoj stazi. Volim skijati u Zagrebu, staza je odlično pripremljena, a publika je sjajna, ova utrka je klasik. Nadam se pobjedi, ali svi idu na pobjedu, pa je glavno da pružim sve što mogu. U drugoj vožnji imat ću istu taktiku, a budući da je postavlja moj trener nadam se da će mi odgovarati”, izjavila je Shiffrin.

Čehinja Šarka Strachova je treća (+1.03), a vodeća skijašica u ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Slovenka Tina Maze je na petom mjestu (+1.75).

Hrvatska je imala četiri skijašice, a jedino je 18-godišnja Saša Tršinski, koja je imala startni broj 65, uspjela završiti prvu utrku, zauzevši 41. mjesto (+7.04), što nije bilo dovoljno za plasman u drugu vožnju u koju ide 30 najboljih.

Leona Popović sa startnim brojem 51, Iva Mišak koja je startala 59. i Matilda Šola koja je bila 67. na startu, nisu uspjele završiti prvu vožnju.