SP rukomet: Francuska – Island 26-26, Njemačka-Danska 30-30

Ostali sportovi 20. sij 201520:44 > 20:52
Armando Babani/EPA

Već u ranoj fazi turnira događaju se sudari velikana svjetskoga rukometa, a danas su oba susreta "velikih" završena neodlučenim ishodom.

Francuska je na 10 minuta prije kraja ostala bez Nikole Karabatića koji je zaradio crveni karton, te se činilo da bi ih Island mogao i pobijediti. No na kraju, u vrlo nervoznoj završnici, podijelili su bodove, 26-26, na poluvremenu su vodili Islanđani 14-12. Karabatić je bio najefikasniji sa 6 golova kod Francuza, a fenomenalni Omeyer imao 18 obrana. Kod Islanda Palmarsson i Hallgrimsson po 5, vratar Gustavson 10 obrana.

U drugom derbiju dana Njemačka je izvukla remi protiv aktualnih vice-prvaka Danaca, završilo je 30-30. Hansen i Christiansen su zabili po 6 golova kod Danaca, dok je Weinhold s 8 golova predvodio Nijemce.

U ostalim susretima skupine C, gdje su Francuska i Island, Švedska je svladala Alžir 27-19, a Egipat Češku 27-24. U skupini D je Argentina lako pobijedila Saudijsku Arabiju 32-20, dok je Poljska svladala Rusiju 26-25.