Zastrašujuća ozljeda Bodea Millera: Skija mu zarezala nogu!

Ostali sportovi 06. velj 201509:37 > 09:38
YouTube

U četvrtak je na svjetskom skijaškom prvenstvu u Beaver Creeku održana utrka superveleslaloma koju je obilježilo nekoliko padova.

Jedan od najtežih definitivno je bio onaj američkog skijaša Bodea Millera. U svom povratničkom nastupu Amerikanac je doživio težak pad pri čemu je pokidao je tetivu koljena desne noge. Budući da ga je skija zarezala dosta duboko, Miller je hitno prebačen na operaciju.

“Operacija spajanja nekoliko tetiva prošla je dobro. Osjećam se kao pravi sretnik jer stvari su mogle puno gore završiti”, rekao je Miller nakon operacije u bolnici Vail Valley.

Njegov oporavak će potrajati nekoliko mjeseci, a budući da ima već 37 godina neki sportski komentatori pretpostavljaju da bi mogao odlučiti i završiti karijeru.

Tijekom karijere Miller je osvojio šest olimpijskih medalja, od kojih je jedna bila zlatna, te pet medalja na svjetskim prvenstvima, od čega čak četiri zlatne, a bio je uspješan u svih pet disciplina. Usto je ostvario i 33 pobjede u Svjetskom kupu, a dva je puta osvajao veliki kristalni globus.

Pao je i naš Ivica KOstelić, ali on je prošao bez obziljnijih ozljeda. Kostelić je nezgodno pao i završio u zaštitnoj ogradi.

Inače, austrijanac Hannes Reichelt osvojio je zlatnu medalju. Reichelt je u prosincu prošle godine pobijedio na “Birds of Prey” u Svjetskom kupu, a sada je slavio i na svjetskom prvenstvu osvojivši drugu medalju u karijeri. Prije četiri godine u Garmisch je u istoj disciplini bio drugi. Drugo mjesto senzacionalno je osvojio Kanađanin Dustin Cook sa 11 stotinki sekunde zaostatka. Cook nikada u karijeri nije bio bolje plasiran od desetog mjesta, a do srebra se probio sa startnim brojem 28. Broncu je osvojio Francuz Adrien Theaux sa 24 stotinke sekunde zaostatka.

Branitelj zlata iz Schladminga 2013. Amerikanac Ted Ligety zauzeo je devetu poziciju.

Od četvorice hrvatskih skijaša najbolji rezultat ostvario je Natko Zrnčić-Dim koji je zauzeo 32. mjesto sa 2.84 sekunde zaostatka. Max Urllich je bio stepenicu niže sa 3.05 zaostatka, dok je Istok Rodeš s više od šest sekundi zaostatka osvojio 45. mjesto od 66 skijaša koliko ih je nastupilo.