NHL: Rangersima golijada u gradskom derbiju

Ostali sportovi 17. velj 201510:10 > 10:13
REUTERS (Adam Hunger-USA TODAY Sports)

Hokejaši New York Islandersa i New York Rangersa odigrali su sjajan dvoboj u NHL ligi u ponedjeljak, a na kraju su sa 6-5 slavili prošlogodišnji finalisti Rangersi koji su tako u četvrtom ovosezonskom susretu po prvi put svladali svoje gradske suparnike.

Zanimljivo, sve do četiri i pol minute prije kraja kada je Kevin Klein postigao pogotak za 6-5 vodstvo Rangersa gosti niti jednom nisu vodili. Islandersi su poveli već u 11. sekundi susreta kada je John Tavares (0:11) iskoristio veliku pogrešku gostujućeg vratara Talbota, da bi Frans Nielsen (11:46) sredinom prve trećine povisio na 2-0. Ryan McDonagh (14:35) je svojim prvim pogotkom na susretu uspio smanjiti na 2-1 prije odlaska na prvi odmor. U drugoj trećini Johnny Boychuk (21:20) vratio je Islandersima dva gola prednosti, da bi Chris Kreider (23:07) i Ryan McDonagh (23:30) s dva gola u razmaku od samo 23 sekunde uspjeli poravnati na 3-3. Uslijedila su dva gola Ryana Stromea (27:41, 43:43) za Islanderse kojima je donio domaćima novu prednost od dva gola, ali su Rangersi sjajno odigrali završnicu i preko Dereka Stepana (46:25), Martina St. Louisa (48:02) i Kevina Kleina (55:28) preokrenuli rezultat.

Rangersi su ovom pobjedom stigli do učinka od 73 boda, što je samo dva manje od Islandersa koji vode u skupini Metropolitan. No, Rangersi su odigrali dvije utakmice manje.

Montreal Canadiensi izbili su na vrh skupine Atlantic i čitave Istočne konferencije zahvaljući 2-0 pobjedi na gostovanju kod Detroit Red Wingsa. Briljirala su oba vratara, Carey Price je na golu Canadiensa obranio svih 25 udaraca domaćih, dok je Jimmy Howard na vratima Wingsa zaustavio 27 od 28 šuteva gostiju, pa je rezultat 0-0 stajao sve do dvije i pol minute prije kraja. Tada se pločice u domaćoj trećini domogao Tomaš Plekanec (57:30) i preciznim udarcem svladao Howarda. U završnici su domaći izvukli vratara u pokušaju da dođu do poravnanja, a to su gosti iskoristili za pogodak u praznu mrežu za konačnih 2-0 kojega je postigao Max Pacioretty (59:50) samo 10 sekundi prije isteka vremena.

Montreal sada ima 78 bodova, dva više od Tampa Baya, a tri od NY Islandersa na vrhu Istoka, dok je Detroit ostao na 72 boda.

Prvaci Los Angeles Kingsi ostvarili su petu pobjedu zaredom svladavši na svom ledu Tampa Bay Lightning sa 3-2, te se nalaze sve bliže pozicijama koje vode u doigravanje na Zapadu. Gosti s Floride su poveli preko Nikite Nesterova (12:11) kojemu je to bio prvi gol u NHL-u u karijeri. No, u drugoj je trećini Slovenac Anže Kopitar (27:04) izjednačio, da bi u trećem dijelu Jordan Nolan (43:36) i Jeff Carter (53:59) osigurali 3-1 prednost Kingsima. Tyler Johnson (59:23) je u posljednjoj minuti smanjio na 3-2, ali gosti nisu imali vremena za nešto više.

Kingsi su deveti na Zapadu sa 64 boda, dva više uz dvije utakmice više odigrane imaju osmi San Jose Sharksi koji se nalaze na posljednjem mjestu koje vodi u doigravanje.