Pobjedom protiv Makedonije Hrvatska osigurala drugi krug Svjetskog prvenstva

Ostali sportovi 14. sij 201918:30 > 19:38
Christof STACHE / AFP

Hrvatska rukometna reprezentacija u ponedjeljak je u Muenchenu u 3. kolu skupine B Svjetskog prvenstva svladala Makedoniju sa 31-22 (16-11), te je osigurala prolazak u drugi krug.

Hrvatska je od početka bila u vodstvu, u tri navrata u prvom poluvremenu imala je plus šest, a na odmor su “kauboji” otišli sa komotnom prednošću 16-11.

No, Makedonci nisu pokleknuli, u drugom poluvremenu u više navrata su dolazili na tri gola zaostatka, ali za potpuni preokret nisu imali snage. Utakmica je definitivno prelomljena u 53. minuti kada je Hrvatska opet otišla na plus šest (26-20).

Kod Hrvatske najefikasniji je bio Domagoj Duvnjak sa šest pogodaka. Karačić, Mandić i Šipić zabili su po četiri, a vratar Marin Šego skupio je 13 obrana. U redovima Makedonije najbolji strijelac bio je Kiro Lazarov sa pet golova.

Bila je ovo šesta pobjeda Hrvatske u isto toliko međusobnih susreta. Također, Hrvatska je osigurala prolazak u drugi krug SP-a i prenosi minimalno dva boda.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad | Windows| i društvenih mreža Twitter |Facebook | Instagram.