Savršenim hrvatskim karatisticama zlato bez izgubljenog boda

Ostali sportovi 22. ožu 201510:00 > 10:07
EPA

Hrvatske karatašice napravile su pravo malo čudo na EP u karateu, gdje su jedva uspjele sudjelovati zbog problema financijske naravi, da bi na kraju ostale upisane u povijesnim knjigama ovoga sporta kao jedne od rijetkih koje su osvojile europsku krunu bez izgubljenog poena.

U ekipnom dijelu prvenstva u Istanbulu djevojke su uzele zlato sa savršenim učinkom, bez izgubljenog poena u finalu, što je do sada nezabilježeni slučaj u ovome sportu na europskim prvenstvima.

Ekipno zlato osvojile su Azra Saleš, Ivona Tubić, Ana Lenard i Ana-Marija Bujas-Čelan, one su u Sinan Erdem slavile protiv Rusije s 2:0. Azra Saleš bila je bolja od Ivanne Zajceve sa 6:0. Poslije nje je nastavila Ivona Tubić pobjedom nad osvajačicom europskog zlata Ingom Šerozijom 2:0. Ekipna pobjeda u finalu 2:0 u pobjedama, te 8:0 u poenima. U ukupno devet borbi tijekom turnira suparnice protiv hrvatske vrste nisu osvojile ni jedan jedini bod, što je dominacija kakvu ovaj sport gotovo ne pamti.

No tu nije kraj. U pojedinačnoj konkurenciji imamo također medalje, ukupno 3 i to sva 3 sjaja. Maša Martinović se okitila zlatnim odličjem, nakon što je u finalu pobijedila domaću uzdanicu Meltem Hocaoglu. Ana Lenard je ovoga puta bila srebrna, nakon lanjskog zlata, od nje je u finalu bila Francuskinja Lucie Ignace. Danil Domdjoni je osvojio brončano odličje pobjedivši Mađara Yvesa Martiala Tadissija. Vrlo blizu medalje su bile i Jelena Kovačević, Vlatka Kiuk i Monika Berulec.

Danas je posljednji dan Europskog prvenstva u karateu.