KHL: CSKA poveo u finalu Zapada

Ostali sportovi 26. ožu 201521:28 > 21:32
EPA/LARRY W. SMITH

U prvom susretu finala Zapadne konferencije KHL-a, CSKA je kao domaćin u Moskvi svladao SKA iz Sankt Petersburga s 3:0 i tako poveo sa 1:0 u seriji.

I pored toga što su gosti bili konkretniji i češće napadali, domaća momčad je koristila svoje šanse, a povela je već u sedmoj minuti golom Aleksandra Radulova.

U drugom periodu je SKA nastavio s napadima, imali su nekoliko puta igrača više, međutim odlično je branio vratar Stanislav Galimov kojem je ovo bio tek četvrti nastup u play-offu.
U 24. minuti Roman Ljubimov povećava na 2:0, a imao je dosta sreće da nakon solo akcije svlada golmana Koskinnena.
U trećem periodu je SKA nastavio pokušavati smanjiti rezultat ali je ipak CSKA taj koji je postigao treći gol. Strijelac je bio Jan Muršak koji je samo skrenuo pak nakon solo prodora i udarca Radulova.
U finišu su neugodne ozljede zadobili Aleksandar Radulov kod domaćih i Dmitrij Kalinjin u redovima gostiju i neizvjesno je hoće li nastupiti na sljedećoj utakmici koja je na programu za dva dana.