KHL: SKA osigurao majstoricu finala Zapadne koferencije

Ostali sportovi 05. tra 201521:04 > 21:18
EPA/ARNO BALZARINI

Hokejaši SKA iz Sankt Petersburga osigurali su majstoricu u finalu Zapadne konferencije KHL-a.

Oni su u svom ledenom dvorcu u šestom susretu finalne serije svladali CSKA  2:1.

Odlučujući gol postigao je Norvežanin Patrik Thoresen u 10. minuti prvog produžetka. SKA je tijekom većeg dijela utakmice bio bolji protivnik a rezultatsku prednost stekli su u prvoj trećini golom kapetana Ilje Kovaljčuka. Moskovljani se nisu predavali , pa su početkom drugog perioda izjednačili golom Francuza Stephana Da Coste.

Do kraja regularnog dijela bilo je mnogo uzbuđenja , gostujući centar Ljubimov dobio je kaznu igre, a domaća momčad punih 5 minuta u trećem periodu nije uspijavala iskoristiti prednost igrača više.

Kulminacija je uslijedila u produžetku, Moskovljani su djelovali psihološkli stabilniji , ali je na kraju presudila sjajna asistencija Ilje Kablukova i realizacija Thoresena. Tako je SKA izjednačio u seriji na 3.3, iako su Moskovljani prije sedam dana imali veliko vodstvo od 3:0.

Majstorica je na programu u utorak od 18:30, a utakmica se igra u Moskvi. Prvi sudionik velikog finala je Momčad AK Barsa iz Kazanja koja je s 4-1 u seriji bila bolja od Sibira.