NHL: Hat-trick Forsberga za pobjedu Predatorsa

Ostali sportovi 24. tra 201511:42 > 11:44
REUTERS (Geoff Burke-USA TODAY Sports)

Napadač Nashvillea Filip Forsberg s tri je pogotka imao ključnu ulogu u 5-2 pobjedi Nashvillea nad Chicagom, kojom su Predatorsi ostali u igri za plasman u konferencijsko polufinale doigravanja za Stanley Cup.

Tako su hokejaši Nashvillea izbjegli eliminaciju protiv NHL prvaka iz 2013. već nakon pet utakmica prvog kruga. Švedskom novaku u NHL ligi ovo je prvi ‘hat-trick’ u karijeri, koji je došao u pravom trenutku za njegovu momčad. Kao da je želio pokazati kako je neopravdano izostavljen s popisa trojice finalista za trofej Calder, koji se dodjeljuje najboljem novaku lige. U konkurenciji za nagradu su dva napadača, Johnny Gaudreau iz Calgaryja i Mark Stone iz Ottawe, te branič Floride Aaron Ekblad.

Chichago je u Nashvilleu poveo preko Brada Richardsa, ali domaći su odgovorili s četiri uzastopna pogotka, od čega su tri postigli u razmaku od dvije i pol minute na početku posljednje trećine. Uz tri pogotka Forsberga, za domaće su strijelci bili James Neal i Colin Wilson.

Centar Tampa Baya Tyler Johnson bio je glavni kreator velikog preokreta u Joe Louis Areni i ogromnog razočaranja za navijače Detroita, čija je momčad do 55 minute utakmice držala vodstvo od 2-0 pogocima Gustava Nyquista i Joakima Anderssona. No, onda je u razmaku od 77 sekundi Johnson prvo smanjio na 1-2, a potom i asistirao Odreju Palatu za izjednačenje. Konačno razočaranje navijačima Red Wingsa Johnson je isporučio nakon dvije minute i 25 sekundi igre u produžetku, kad je svladao domaćeg vratara Petra Mrazek za pobjedu 3-2 kojom su hokejaši s Floride izjednačili na 2-2 u seriji.

Takvo je stanje bilo i u srazu Washingtona i NY Islandersa uoči pete utakmice koju su gosti iz New Yorka otvorili pogotkom Josha Baileyja. No, to je bio jedini pak koji je završio iza leđa Bradena Holtbyja, dok su Capitalsi u sljedećih 43 minute pet puta svladali Jaroslava Halaka za konačnih 5-1. Dvaput se u strijelce upisao Jevgenij Kuznjecov, a po jednom Karl Alzner, Brooks Laich i Jason Chimera. Nakon dva uzastopna trijumfa Washington u subotu pobjedom u New Yorku može zaključiti seriju.

To su već u Vancouveru mogli napraviti Calgay Flamesi koji su preko Davida Jonesa već u 3. minuti poveli protiv domaćih Canucksa. Unatoč raspoloženom Jonasu Hilleru na vratima, koji je obranio 41 od 43 udarca, Calgary nije uspio izboriti četvrtu pobjedu. Pogocima Nicka Bonina i Daniela Sedina Vancouver je smanjio zaostatak u seriji na 2-3, ali šesta će se utakmica igrati u Saddledomeu, gdje će Flamesi pred svojima navijačima tražiti prolaz u konferencijsko polufinale.