NHL: Anaheim poveo 2-1

Ostali sportovi 22. svi 201510:28 > 10:31
REUTERS/Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports

U trećem susretu finala doigravanja Zapadne konferencije NHL lige Anaheim Ducksi su na gostovanju pobijedili Chicago Blackhawkse 2-1 (1-1, 1-0, 0-0) i u seriji na četiri pobjede poveli 2-1.

Za prvi domaći poraz Chicaga u ovogodišnjem doigravanju najveće zasluge idu dvostrukom asistentu Ryanu Getzlafu, strijelcima Patricku Maroonu (13) i Simonu Despresu (40), te vrataru Fredriku Andersenu koji je u mrežu propustio samo jedan od 28 udaraca Blackhawksa. No, danski je čuvar mreže imao i veliku pomoć suigrača na ovoj utakmici, koji su blokirali čak 27 udaraca suparnika, dok su ih Chicagovi igrači zaustavili samo devet.

“Imamo momčad koja je spremna žrtvovati se na taj način. Sjajno je kad ispred sebe imaš takvu grupu momaka. To mi puno pomaže”, izjavio je Andersen nakon velike pobjede u kojoj je pobrao najveće zasluge.

Izdržao je nekoliko dvoboja “jedan na jedan” s Jonathanom Toewsom i Patrickom Sharpom te invaziju na njegova vrata u posljednjoj minuti, kad su domaći povukli Coreyja Crawforda s vrata i ubacili dodatnog klizača na led. Andersena je uspio svladati samo Patrick Kane sjajnim bekhendom u 20. minuti, što je vjerojatno bio i najljepši potez na utakmici. No, to je bilo nedovoljno za pobjedu NHL prvaka iz 2013.

“Frustrirajuće je što smo izgubili, pogotovo zato što smo imali prilike vratiti se u utakmicu. No, znali smo da će ovo biti teška serija. Teško je kad izgubiš, pogotovo kod kuće, ali moramo se brzo oporaviti”, izjavio je strijelac jedinog pogotka za Blackhawkse Patrick Kane.

Četvrta utakmica serije bit će odigrana u Chicagu u noći sa subote na nedjelju.