NHL: Arizoni pobjeda u produžetku u Anaheimu

Ostali sportovi 10. stu 201510:27 > 10:30
Anne-MarieSorvin-USATODAYSports REUTERS

Hokejaši Arizone pobijedili su na gostovanju u Anaheimu domaće Duckse s 4-3 pogotkom Danca Mikkela Boedkera u drugoj minuti produžetka, u jedinoj NHL utakmici odigranoj u noći s ponedjeljka na utorak.

U prvih 60 minuta utakmice rezultat je bio 3-3, a domaća momčad propustila je vodstvo 2-0 iz prve trećine do kojeg su je doveli Chris Stewart i Ryan Kesler. Arizona je preokretom u drugoj trećini stigla do prednosti 3-2. Dva pogotka postigao je Max Domi, a jedan Anthony Duclair. U posljednjoj trećini utakmice Anaheim je preko Finca Samija Vatanena došao do izjednačenja.

U drugoj minuti produžetka centar Ducksa Ryan Getzlaf napravio je veliku pogrešku ostavivši pak na ulazu u trećinu Coyotesa misleći da će pločicu pokupiti netko od njegovih suigrača. To je iskoristio Mikkel Boedker koji se sjurio prema vratima Anaheima i svladao sunarodnjaka Frederika Andersena za petu gostujuću pobjedu Arizone , a sedmu ukupno u novoj sezoni.

2. St. Louis 10 3 1 40-31 21
3. Minnesota 8 3 2 38-35 18
4. Nashville 8 3 2 35-31 18
5. Winnipeg 8 5 2 42-41 18
6. Chicago 8 6 1 39-38 17
7. Colorado 4 9 1 36-42 9