SP karate – Jelena Pehar svjetska kadetska prvakinja

Ostali sportovi 13. stu 201510:45 > 10:56
publicalerts

Hrvatska kadetska reprezentativka Jelena Pehar osvojila je zlatnu medalju prvog dana svjetskog prvenstva u karateu za kadete, juniore i mlađe seniore koje se održava u Jakarti.

Pehar je osvojila zlato u kadetskoj konkurenciji u kategoriji do 54 kg ostvarivši ukupno šest pobjeda. Na startu slavila je protiv Amerikanke Jaide Rosario sa 7-0. U nastavku je ostvarila uvjerljive pobjede protiv predstavnice Tajvana Chang Ching-Fang 3-0 i Nizozemke Nashke Kuhnen s 2-0. U četvrtfinalu Pehar je nadvisila i Australku Jade Colver-Vellu sa 3-2, a potom je u polufuinalu slavila protiv Brazilke Barbare Hellen Rodrigues 2-1. U borbi za najsjajnije odličje na Svjetskom prvenstvu Jelena je svladala Egipćanku Saru Abdou Lalo rezultatom 4-3. Za članicu karate kluba Brotnjo ovo je drugi veliki uspjeh ove godine nakon što je u veljači ove godine u Zurichu osvojila treće mjesto na Europskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore. Upravo je u Švicarskoj izvadila vizu za Jakartu.

Prvog natjecateljskog dana nastupilo je ukupno devetero hrvatskih karatista. Lucija Lesjak u kategoriji +54 kg izgubila je u repasažu susret za broncu od Bjeloruskinje Marije Aliakseyeve sa 3-4. U kadetskoj konkurenciji nastupile su još Sara Malčec u katama (ispala u 3. kolu), a prva prepreka bila je završna Luku Koščevića u katama, te Lea Vukoju (-47 kg).
U konkurenciji mlađih seniora u katama Ema Matković i Anđelko Meter izgubili su dvoboje 1. kola, kao i Magdalena Jurić u juniorskim katama. Luka Bokarica u muškoj konkurenciji preskočio je tri prepreke i potom natjecanje završio u četvrtfinalu.
SP za kadete, juniore i mlađe seniore u glavnom gradu Indonezije traje do nedjelje. Ukupno nastupa 1425 natjecatelja iz 91 zemlje.