SP Karate: Vuković nakon žalbe ipak brončani

Ostali sportovi 08. stu 201419:18 > 19:21
Ronald Gorsic/CROPIX

Iako se nisu borili hrvatski karataši su danas stigli do druge brončane medalje na Svjetskom prvenstvu u Bremenu

Hrvatski karataši došli su danas do druge brončane medalje, iako se danas nisu borili na Svjetskom prvenstvu u Bremenu.

Naime, naš karataš s invaliditetom Ivica Vuković zauzeo je u petak četvrto mjesto u svojoj kategoriji, a nakon žalbe vodstva hrvatske ekipe danas se situacija promijenila. Hrvatski trener Danijel Kufner inzistirao je da budu dodijeljene dvije brončane medalje u svakoj kategoriji kao što je situacija bila i na natjecanju sportaša bez invaliditeta. Odgovor je u konačnici bio pozitivan, pa je i Ivica Vuković postao osvajač druge hrvatske bronce na SP-u. Prvu je, također brončanu, osvojila Ivana Bilić u konkurenciji 47 kataša iz 21 zemlje na 1. SP osoba s invaliditetom.

U OVB Areni održan je prvi dio finala, i to u borbama po kategorijama. Najviše uspjeha imali su karatisti iz Egipta, Turske i Francuske koji su osvojili po dva zlatna odličja.

Najviše medalja zasad ima Japan – pet, slijede Francuska i Egipat sa četiri. 22. SP u Bremenu na kojem nastupa 976 natjecatelja iz 116 zemalja završava sutra ekipnim finalima u borbama, te završnim ekipnim i pojedinačnim nastupima u katama. Prvi put Hrvatska neće biti u borbi za odličja.