Šokantna završnica otišla na stranu SKA

Ostali sportovi 11. sij 201622:54 > 23:03
Marko Prpic/PIXSELL

Aktualni prvaci bili su prejaki za Medvjede i uz 5:3 ostavili sva tri boda na svome ledu.

Urnebesna završnica po kojoj će drugi ovosezonski susret Medveščaka i SKA biti zapamćen, okrunila je posljednju trećinu sa šest golova u kojoj su se Medvjedi dvaput vraćali u utakmicu. Kada je već sve vodilo ka produžetku, SKA je iz posljednje prilike s igračem više, a one su ponovno bile brojne za suparnike Medvjeda, po četvrti puta pronašao mrežu Dannyja Taylora.

Pogodak u praznu mrežu potvrdio je pobjedu s nešto više od pola minute do isteka vremena, a Medvjedima ostaje žaljenje za propuštenim prilikama u jako dobroj prvoj trećini te brojim isključenjima u drugih 20 minuta koja su ponovno presudila pobjednika.

„Čestitam SKA na tri boda. Nemam što zamjeriti dečkima, momčad je pokazala veliko zalaganje i bili smo spremni igrati. Kad se podvuče crte, zaslužili smo nešto više danas, no znali smo da u natjecanju vještina nećemo odnijeti pobjedu iz St. Peterburga. Prilike koje su stvarali s igračem više su tipičan primjer toga i njihova individualna vještina je presudila utakmicu. Naš povratak u posljednjoj trećini je bio pravi pokazatelj karaktera ove momčadi, no nažalost, opet smo ostali prekratki“, rekao je nakon susreta glavni trener Medveščaka Gordie Dwyer.

Nešto sporiji tempo utakmice na samom startu nije naškodio dinamičnosti i prilikama na obje strane, a na kraju prvih 20 minuta, unatoč tri skupljena isključenja, Medvjedi su imali gotovo dvostruko veći broj udaraca prema vratima od domaćina (6:11). Izjednačena trećina završila je 0:0 nakon poništenog gola SKA.

Drugih 20 minuta prikazuje posve drugačiju sliku, ponajviše zahvaljujući brojim isključenjima koje su hokejaši Medveščaka zarađivali u nizu. Prvi pogodak Jarna Koskirante zaključio je sam početak otvorene i brze igre druge trećine, a do polovine susreta prvo ime bio je vratar Ilja Ježov. Domaćini dolaze do dvostrukog vodstva u igri s dva igrača više pred sam kraj trećine, a u posljednjih 20 minuta Medvjedi ulaze s novim zaletom.

Jak udarac iskosa s desne strane Andresa Jämtina prepolavlja vodstvo SKA, a minutu i pol kasnije još jedan majstorski potez Gilberta Brulea izjednačuje rezultat. No, SKA ubacuje u brzinu više iSteve Moses donosi novo vodstvo, koje kao i izjednačenje kratko traje. Tomaš Mertl u igri s igračem više provlači pak u mrežu pored bliže stative i osigurava veliku završnicu.

„Ponovno smo za taj mali korak ostali prekratki. Odigrali smo odličnu zadnju trećinu i dvaput izjednačili manjak protiv SKA. To svakako nešto znači i dobro je za naš moral. Možemo igrati sa svakim i taj zalet iz zadnjih 20 minuta moramo zadržati u idućem susretu sa Spartakom“, kratko je prokomentirao Mark Katic.

Prije povratka u Zagreb Medvjedi igraju još jednu gostujuću utakmicu. Pet dana nakon što je gostovao u Ledenoj dvorani, Spartak iz Moskve uzvratit će domaćinstvo u srijedu, 13. siječnja s početkom u 17:30 sati po našem vremenu.