Pobjeda Noela, podvig Aernija, bodovi za Zubčića i Vidovića

Ostali sportovi 30. sij 202114:07 0 komentara
filip zubčić

Francuski skijaš Clement Noel pobjednik je osmog slaloma sezone Svjetskog kupa u Chamonixu, a od četvorice hrvatskih skijaša koji su startali, dvojica su ušla u drugu vožnju i na koncu osvojila bodove. Filip Zubčić je zauzeo 15. mjesto, dok je Matej Vidović bio 22.

Noel je nakon prve vožnje bio treći, no odličnim nastupom usprkos teškim uvjetima na stazi probio se do prve pozicije ostvarivši sedmu pobjedu u karijeri. Posljednji put slavio je upravo u Chamonixu u veljači prošle godine.

Zanimljivo, Noel je tako postao sedmi različiti pobjednik u slalomu ove sezone. Švicarac Ramon Zenhausern je pobijedio u Alta Badiji, Norvežanin Henrik Kristoffersen slavio je u Madonni di Campiglio, u Zagrebu je pobijedio Nijemac Linus Strasser, u Adelbodenu Schwarz, Austrijanac Manuel Feller osvojio je prvi od dva slaloma u Flachauu, a drugi Norvežanin Sebastian Foss-Solevaag. Schwarz je slavio i u noćnom spektaklu pod svjetlima reflektora u Schladmingu, a sada i Noel.

Švicarac Ramon Zenhausern je ostao na drugom mjestu kao i nakon prve vožnje, dok je Austrijanac Marco Schwarz, vodeći nakon prvog nastupa, na koncu bio treći.

Korak do senzacije i postolja ostao je Švicarac Luca Aerni koji se probio sa 29. na četvrto mjesto. Nažalost postolje mu je izmaknulo za tri desetinke.

Od četvorice hrvatskih predstavnik koliko ih je nastupilo u Chamonixu, do bodova su doskijali Filip Zubčić i Matej Vidović. Zubčić je na koncu zauzeo 15. mjesto, pokvarivši za tri mjesta plasman iz prve vožnje, dok je Vidović u drugoj vožnji napredovao za jednu poziciju osvojivši 22. mjesto. Drugi put ove sezone Vidović je osvojio bodove nakon što je u Zagrebu zauzeo 12. poziciju.

U Chamonixu su nastupila još dvojica hrvatskih skijaša. Istok Rodeš je nakon prve vožnje zauzeo 40. mjesto, dok Samuel Kolega nije završio prvu vožnju.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Francuz Alexis Pinturault sa 892 boda, drugi je Schwarz sa 626 bodova, dok treću poziciju drži Švicarac Marco Odermatt sa 607 bodova.

Zubčić je šesti sa 478 bodova, dok se Vidović nalazi na 93. mjestu sa 31 bodom. Samuel Kolega je na 110. mjestu sa 16 bodova, a Istok Rodež je 130. s osam bodova.

U poretku slalomaša vodi Schwarz sa 549 bodova ispred Norvežanina Sebastiana Fossa-Solevaaga sa 387 bodova i Noela koji na trećem mjestu ima 373 boda.

Zubčić u slalomu drži 25. mjesto sa 84 boda, Vidović je 33. sa 31 bodom, Kolega je četiri mjesta niže sa 16 bodova, a Rodež na 45. mjestu s osam bodova.

U nedjelju je u Chamonixu na rasporedu još jedan slalom.