Ovo su svi penali suđeni za Argentinu na ovom Svjetskom prvenstvu

Nogomet 18. pro 202219:13 1 komentar
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Na Svjetskom prvenstvu u Kataru za Argentinu dosuđeno čak pet kaznenih udaraca.

Prvi kazneni udarac za Argentinu suđen je u utakmici protiv Saudijske Arabije u prvom kolu. Abdulhamid je rukama držao Paredesa u svojem kaznenom prostoru, a slovenski sudac Vinčić nakon intervencije VAR-a pokazao je na bijelu točku. Siguran izvođač kaznenog udarca u 10. minuti bio je argentinski kapetan Messi.

Drugi penal Argentini je suđen protiv Poljske u 3. kolu. U 36. minuti Argentina je stigla do najveće prilike, MacAllister je sjajno proigrao Alvareza koji je pucao s 10-ak metara, no opet je Szczesny bio na mjestu. U nastavku akcije uslijedio je ubačaj na drugu vratnicu, gdje je bio Messi koji je glavom promašio vrata.

Nakon udarca došlo je do kontakta Messijeve glave i Szczesnyjeva dlana, a nizozemska sudačka postava na čelu s notornim Makkeliem je nakon pregleda snimke odlučila kako je to vrijedno kaznenog udarca. Fantastični Szczesny je zaustavio udarac Messija s bijele točke.

Sljedeći kazneni udarac dosuđen je protiv Nizozemske u četvrtfinalu. Dumfries je u jednoj akciji srušio Acunu, a s bijele točke je pogodio Messi. Njemu je to bio jubilarni deseti pogodak na svjetskim prvenstvima te se time izjednačio s Gabrielom Batistutom kao najbolji strijelac svih vremena na SP-ima za Argentinu.

Četvrti penal za Argentinu suđen je u utakmici protiv Hrvatske. Za to je najzaslužniji bio mladi, 21-godišnji napadač Alvarez koji je u 34. minuti iznudio jedanaesterac koji je u 1:0 pretvorio Lionel Messi. Sudac Daniele Orsato jedanaestercem je prethodno okarakterizirao sudar Alvareza i Dominika Livakovića.

Posljednji je dosuđen u današnjem finalu s Francuskom. Di Maria je driblingom prošao Dembelea i ušao u šesnaesterac, a ovaj ga je srušio s leđa. Poljski sudac Simon Marciniak je bez puno razmišljanja pokazao na bijelu točku, prenosi Index.