Pobjeda Intera: Perišić asistirao, Džeko poslao loptu u mrežu Sassuola

Nogomet 03. lis 202107:07 0 komentara
ivan perišić
Marco BERTORELLO / AFP

Talijanski nogometni prvak Inter pobijedio je u susretu 7. kola Serie A na gostovanju Sassuolo sa 2-1 preokrenuvši rezultat u drugom poluvremenu.

“Nerazzurri” su pokazali dva oprečna lica u susretu protiv Sassuola. U prvom poluvremenu domaćin je posve zasluženo vodio, no talijanski prvak je u nastavku zaigrao daleko bolje. Ključnim su se pokazala čak četiri izmjene koje je Simone Inzaghi napravio u 57. minuti utakmice “probudivši” svoju momčad.

Domaćin je poveo u 22. minuti iz jedanaesterca, a siguran realizator je bio Domenico Berardi. Kazneni udarac je skrivio Milan Škriniar načinivši prekršaj nad Jeremiom Bogom.

Talijanski prvak je uspio izjednačiti u 58. minuti šestim golom ove sezone Edina Džeke. BiH napadač je ušao u igru minutu ranije i iz prvog dodira je svladao Andreu Consiglija. Džeki je sjajno s lijeve strane ubacio hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Dvadeset minuta kasnije Džeko je na dodavanje Marcela Brozovića izborio kazneni udarac kojeg je Lautaro Martinez pretvorio u vodstvo gostiju. Pet minuta prije kraja Džeko je zabio i drugi gol na utakmici, no on je nakon asistencije VAR-a poništen.

U subotu je odigran i jedan od najvećih gradskih derbija na “Čizmi” u kojem je Juventus kao gost pobijedio Torino našeg Ivana Jurića sa 1-0.

Bila je to čvrsta i tvrda utakmica bez previše prilika, a pogodak odluke zabio je Manuel Locatelli u 86. minuti.

“Stara dama” je ovom utakmicom produžila niz bez poraza u torinskom derbiju na 15 utakmica pri čemu je upisala 12 pobjeda i tri remija. Posljednji put Torino je dobio najvećeg suparnika prije šest godina.

Trenutak odluke dogodio se u 86. minuti, Locatelli je na rubu kaznenog prostora primio loptu i preciznim udarcem pogodio za 1-0. U 90. minuti gosti su bili i korak do drugog gola, no Dejan Kuluševski je pogodio okvir gola.

Josip Brekalo je igrao za Torino do 84. minute, dok Marko Pjaca nije nastupio protiv svog bivšeg kluba.

Salernitana je identičnim rezultatom pobijedila Genou sa 1-0 ostvarivši prvu pobjedu ove sezone.

Nakon što je u prvih šest kola upisala pet poraza i remi, Salernitana je napokon ostvarila prvu pobjedu sezone. Te prvu u elitnom razredu talijanskog nogometa nakon svibnja 1999. Pogodak odluke zabio je Milan Đurić u 66. minuti.

Kod domaćina nije bilo Luke Bogdana, dok je za Genou cijeli susret odigrao Milan Badelj. Adrian Šemper nije ulazio u igru.

Salernitana se ove sezone vratila u prvoligaško društvo nakon 23 godine.

Klub iz Salerna je posljednji put u Serie A igrao u sezoni 1998/99., a zadnju pobjedu u elitnom razredu talijanskog nogometa ostvario je u svibnju 1999. protiv Vicenze (2-1).

Salernitana je ovom pobjedom prepustila začelje Cagliariju, ali se sa četiri boda i dalje nalazi u zoni spasa. Genoa je ostala na 16. mjestu s pet bodova.

Na ljestvici vodi Napoli sa 18 bodova, Inter se probio na drugo mjesto a 17 bodova, dok je Milan treći sa 16 bodova.

Slijede Roma i Fiorentina sa po 12 bodova.

N1 pratite putem aplikacija za Android | iPhone/iPad i društvenih mreža Twitter Facebook | Instagram.